Sport dla całej rodziny? Czemu nie!

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 11:45
Pojawienie się w rodzinie dzieci nie musi oznaczać odłożenia sportowych pasji rodziców na bok. W "Godzinie wychowawczej" rozmawialiśmy o tym, jak wspólnie z najmłodszymi realizować swoje zamiłowania.
Audio
  • Sport dla całej rodziny? Czemu nie! (Godzina wychowawcza/Trójka)
Wybierając np. trasę rowerową dla rodziny z dziećmi trzeba zwrócić uwagę na to, by była bezpieczna  (zdjęcie ilustracyjne)
Wybierając np. trasę rowerową dla rodziny z dziećmi trzeba zwrócić uwagę na to, by była bezpieczna (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Gościem Katarzyny Pruchnickiej była Ewa Świerżewska, która razem z mężem i dwiema córkami wróciła właśnie z dwutygodniowej wyprawy po Polsce. Była to wyprawa rowerowa.

Jeszcze przed pojawieniem się dzieci pani Ewa i jej mąż mieli za sobą dwie zagraniczne wycieczki rowerowe. - Po powrocie zaczęliśmy się zastanawiać, jak będziemy jeździć na rowerach, gdy pojawią się dzieci. Potem się okazało, że się da, chociaż wymaga to oczywiście samozaparcia, dyscypliny i paru innych cech, które na szczęście można w sobie wyrobić - przyznaje Ewa Świerżewska.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której wyjaśniamy też wątpliwości słuchaczy dotyczących rodzinnego podróżowania i polecamy ciekawą literaturę dziecięcą.

Mówiliśmy też o konkursie „Świat przyjazny dziecku”. Jego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka. Celem konkursu jest nagradzanie najlepszych na rynku produktów dla dzieci w wieku do 15 lat, a także miejsc i portali internetowych przyjaznych dzieciom.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Ewa Świerżewska (sportowa mama, redaktor naczelna portalu qlturka.pl, autorka książek), Małgorzata Żółtaszek (autorka książki pt. "Basałyk i Psotka idą do pracy"), Dorota Mazurek (redaktor naczelna "Świata zabawek"), Magdalena Stachowiak (organizatorka kampanii „Świat przyjazny dziecku”), Aleksandra Ejsmont (radca prawny)
Data emisji: 23.08.2016
Godzina emisji: 0.05

fbi/ei

Czytaj także

Rodzeństwo - relacja wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 13:30
W tej audycji o jednej z ważniejszych i trudniejszych relacji rodzinnych, czyli o rodzeństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piekło i niebo, czyli rodzeństwo okiem psychologów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 11:00
- Tak naprawdę do końca nie da się przygotować dziecka na pojawienie się rodzeństwa. Zawsze zaczynają się wtedy trudne uczucia - mówił w Trójce psychoterapeuta Krzysztof Górski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepiej jest nagradzać niż karać. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 10:20
Pochwały (np. za dobre wykonanie zadania) są dużo bardziej skuteczne wychowawczo niż ciągłe wytykanie błędów – sprawdza się to również w stosunku do dorosłych. Ale jak to w relacjach międzyludzkich bywa, a w wychowaniu szczególnie, sprawa nie jest taka prosta.
rozwiń zwiń