X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 16:30
- My jako rodzice boimy się, że porwie nas gniew, który jest w dziecku. Dlatego też próbujemy go od razu przerwać, ale nie możemy przecież zatrzymać tego, co dzieje się w środku dziecka - powiedziała terapeutka Eline Snel.
Audio
  • Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami dziecka? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Rozmawiamy o tym, jak rodzice mogą wyciszyć emocje dziecka
Rozmawiamy o tym, jak rodzice mogą wyciszyć emocje dzieckaFoto: Glow Images/East News

Tym razem w "Godzinie wychowawczej" skupiliśmy się na trudnych, dziecięcych emocjach, które często wyprowadzają rodziców z równowagi. Katarzyna Pruchnicka i jej goście opowiadali o dwóch metodach radzenia sobie z nimi.

Gościem specjalnym audycji była holenderska terapeutka Eline Snel. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu oraz osobistemu udało jej się opracować metodę relaksacji dla dzieci. Ćwiczenia Eline Snel stosowane są od lat w szkołach podstawowych w Holandii oraz w Belgii i podbiły już setki dziecięcych i dorosłych serc. Holenderski rząd postanowił zafundować udział w warsztatach wszystkim chętnym nauczycielom. Na czym więc polega wyjątkowość programu Eline Snel? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Eline Snel (holenderska terapeutka), Natalia Fedan (psycholog)
Data emisji: 28.11.2016
Godzina emisji: 15.08

fbi/gs

Czytaj także

Fińskie szkoły wzorem do naśladowania?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 17:00
Fiński system edukacji w wielu krajach stawia się za wzór. - On bardzo koncentruje się na uczniu, jest wolnościowy i demokratyczny, wspierający i pozbawiony ocen. Zawód nauczyciela jest tam jednym z najbardziej prestiżowych - mówi na początku audycji Katarzyna Pruchnicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jasne i ciemne strony rodzicielstwa

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 16:15
- W ostatnich latach bardzo zmienił się sposób wychowania dzieci - mówiła Isabelle Filliozat, wybitna francuska psycholożka i psychoterapeutka, która od lat pomaga rodzicom dogadać się ze swoimi dziećmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Częste chorowanie dzieci to naturalny proces"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 16:28
- Dziecko do piątego roku życia choruje prawie wyłącznie na zakażenia wirusowe, one nie wymagają leczenia antybiotykami - mówiła w Trójce dr Ewa Bernatowska, kierowniczka Kliniki Immunologii w Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń