X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kosmos". Nowe pismo dla dziewczyn (i nie tylko) coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 16:23
- Robimy dwumiesięcznik "Kosmos" głównie z myślą o dziewczynkach. Po to, żeby im pokazać, że jest przed nimi cały wszechświat, którym mogą się zaciekawić. Same mamy córki, widzimy, że ciekawią się najróżniejszymi rzeczami i często są konfrontowane z tym, że niektóre sprawy są "nie dla dziewczyn", co wydaje mi się zupełnie nieuzasadnione wobec ogromu ich pasji - opowiada Joanna Woźniczko-Czeczott.
Audio
  • "Kosmos". Nowe pismo dla dziewczyn (i nie tylko) coraz bliżej (Godzina wychowawcza/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Zabavna/shutterstock.com

dziecko książka dziewczynka 1200.jpg
Podpowiadamy, jak zachęcić dziecko do czytania

Dwumiesięcznik "Kosmos" nie trafił jeszcze na rynek, ale zadebiutuje już niebawem. - Prace trwają od września ubiegłego roku. Zespół zdążył okrzepnąć, makieta jest już utworzona, trwają prace nad tekstami. Marzymy, żeby pismo ujrzało światło dzienne w październiku tego roku. To jest pismo dla "wszystkich dziewczyn i całej reszty świata" - mówi wicenaczelna dwumiesięcznika "Kosmos". 

Jaki jest największy problem prasy dla dzieci w Polsce? Czy są jakieś pisma dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym? Kto tworzy pismo "Kosmos"? Jak można wesprzeć jego powstanie? Rozmawiamy o tym w audycji, w której mówiliśmy również o tym, jak rozgryźć nastolatka. Okres dojrzewania dziecka jest dużym wyzwaniem dla rodzica, ale przede wszystkim to niezwykle trudny czas dla młodego człowieka. Jak wspierać jego rozwój? Do tego Krystian Hanke w cyklu "Projekt Tata 2.0" opowiedział o sprawach duchowych.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Joanna Woźniczko-Czeczott (wicenaczelna dwumiesięcznika "Kosmos", autorka książki "Macierzyństwo non-fiction"), dr Aleksandra Piotrowska (psycholog wychowawczy)
Data emisji: 22.05.2017
Godzina emisji: 15.07

gs/ei

Czytaj także

Siedem prostych nawyków, które zmieniają życie

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 16:02
- Siedem nawyków skutecznego działania jest trochę, jak oprogramowanie do szczęśliwego życia. Nie jest to łatwa recepta, ale im wcześniej wprowadzamy nawyki w życie, tym lepiej - mówi edukatorka, Magdalena Niemczuk-Kobosko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować dzieci na porażkę?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 17:15
W życiu każdego z nas sukcesy mieszają się z porażkami. Jak nauczyć młodych ludzi dobrze przeżywać niepowodzenia, by raczej wzmacniały niż demotywowały?
rozwiń zwiń