"Kosmos". Nowe pismo dla dziewczyn (i nie tylko) coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 16:23
- Robimy dwumiesięcznik "Kosmos" głównie z myślą o dziewczynkach. Po to, żeby im pokazać, że jest przed nimi cały wszechświat, którym mogą się zaciekawić. Same mamy córki, widzimy, że ciekawią się najróżniejszymi rzeczami i często są konfrontowane z tym, że niektóre sprawy są "nie dla dziewczyn", co wydaje mi się zupełnie nieuzasadnione wobec ogromu ich pasji - opowiada Joanna Woźniczko-Czeczott.
Audio
  • "Kosmos". Nowe pismo dla dziewczyn (i nie tylko) coraz bliżej (Godzina wychowawcza/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Zabavna/shutterstock.com

dziecko książka dziewczynka 1200.jpg
Podpowiadamy, jak zachęcić dziecko do czytania

Dwumiesięcznik "Kosmos" nie trafił jeszcze na rynek, ale zadebiutuje już niebawem. - Prace trwają od września ubiegłego roku. Zespół zdążył okrzepnąć, makieta jest już utworzona, trwają prace nad tekstami. Marzymy, żeby pismo ujrzało światło dzienne w październiku tego roku. To jest pismo dla "wszystkich dziewczyn i całej reszty świata" - mówi wicenaczelna dwumiesięcznika "Kosmos". 

Jaki jest największy problem prasy dla dzieci w Polsce? Czy są jakieś pisma dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym? Kto tworzy pismo "Kosmos"? Jak można wesprzeć jego powstanie? Rozmawiamy o tym w audycji, w której mówiliśmy również o tym, jak rozgryźć nastolatka. Okres dojrzewania dziecka jest dużym wyzwaniem dla rodzica, ale przede wszystkim to niezwykle trudny czas dla młodego człowieka. Jak wspierać jego rozwój? Do tego Krystian Hanke w cyklu "Projekt Tata 2.0" opowiedział o sprawach duchowych.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Joanna Woźniczko-Czeczott (wicenaczelna dwumiesięcznika "Kosmos", autorka książki "Macierzyństwo non-fiction"), dr Aleksandra Piotrowska (psycholog wychowawczy)
Data emisji: 22.05.2017
Godzina emisji: 15.07

gs/ei

Czytaj także

Siedem prostych nawyków, które zmieniają życie

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 16:02
- Siedem nawyków skutecznego działania jest trochę, jak oprogramowanie do szczęśliwego życia. Nie jest to łatwa recepta, ale im wcześniej wprowadzamy nawyki w życie, tym lepiej - mówi edukatorka, Magdalena Niemczuk-Kobosko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować dzieci na porażkę?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 17:15
W życiu każdego z nas sukcesy mieszają się z porażkami. Jak nauczyć młodych ludzi dobrze przeżywać niepowodzenia, by raczej wzmacniały niż demotywowały?
rozwiń zwiń