X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wrzesień coraz bliżej. Jaki tornister jest najlepszy?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 22:40
- Często jest tak, że dobry jest też ładny, choć nie zawsze. Rodzice tak powinni zawrócić dzieciom w głowie, by przekonać je do zakupu plecaków, które są lepsze technicznie - mówi fizjoterapeuta, Paweł Zawitkowski.
Audio
  • Jaki tornister jest najlepszy? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Plecak nigdy nie powinien być zbyt ciężki i za duży dla malucha
Plecak nigdy nie powinien być zbyt ciężki i za duży dla maluchaFoto: Africa Studio/ Shutterstock

Zakup nowego tornistra zawsze powinien odbywać się w obecności dziecka, by zmierzyć jego wymiary i sprawdzić, jak się go nosi, oraz dopasować wzór do wciąż zmieniającej się mody. - Przy okazji sprawdza się stara prawda, zgodnie z którą, jeśli nie chcemy, by dziecko jadło frytki, to nie przechodzimy obok restauracji serwujących je. Po to mamy internet, by móc dokonać wyboru i zabrać je tam, gdzie fasony są lepiej dopasowane do pleców i porządne, a nie muszą przy okazji oglądać tych, których nie chcemy - opowiada fizjoterapeuta.

Przy wyborze plecaka, jak zaznacza gość Trójki, warto zwrócić uwagę na wysokość plecaka i to, czy posiada on pas biodrowy, czy szelki. - Jeśli mamy do czynienia z chudym i wysokim dzieckiem, to pasy biodrowe nie są potrzebne i trudno je wówczas dobrać, bo najprawdopodobniej nie będzie się on opierał na talerzu miednicy, czyli tam, gdzie kończą się plecy i zaczyna miednica - mówi Paweł Zawitkowski.

W audycji wyjaśniamy dokładnie, jak dobrać plecak, i mówimy, jak reagować na pierwsze ekscesy nastolatków i próby przekraczania granic. Izabela Woźniak opowiada nam o wakacyjnych wydarzeniach i festiwalach, w których warto wziąć udział, nim miną wakacje.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Magdalena Karczewska (w zastępstwie Katarzyny Pruchnickiej)
Goście: Paweł Zawitkowski (fizjoterapeuta), dr Agnieszka Bratkiewicz (psycholog, psychoterapeuta, SWPS)
Data emisji: 21.08.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/mk

Czytaj także

Partnerstwo i otwartość dźwigniami edukacji

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 19:50
- Jesper Juul pokazuje jak być z dzieckiem, kiedy nam i najmłodszym jest trudno w jakiejś sytuacji. Jego książki są wzmacniające, bo dodają sił i odwagi - mówi edukatorka, Martyna Gryżewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawka szkolna. Co wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 13:39
Powoli zaczynamy szykować się do rozpoczęcia roku szkolnego. O wyprawce szkolnej: o tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę i na czym nie warto oszczędzać, rozmawialiśmy z dziennikarką Elżbietą Manthey.
rozwiń zwiń