Wrzesień coraz bliżej. Jaki tornister jest najlepszy?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 22:40
- Często jest tak, że dobry jest też ładny, choć nie zawsze. Rodzice tak powinni zawrócić dzieciom w głowie, by przekonać je do zakupu plecaków, które są lepsze technicznie - mówi fizjoterapeuta, Paweł Zawitkowski.
Audio
  • Jaki tornister jest najlepszy? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Plecak nigdy nie powinien być zbyt ciężki i za duży dla malucha
Plecak nigdy nie powinien być zbyt ciężki i za duży dla maluchaFoto: Africa Studio/ Shutterstock

Zakup nowego tornistra zawsze powinien odbywać się w obecności dziecka, by zmierzyć jego wymiary i sprawdzić, jak się go nosi, oraz dopasować wzór do wciąż zmieniającej się mody. - Przy okazji sprawdza się stara prawda, zgodnie z którą, jeśli nie chcemy, by dziecko jadło frytki, to nie przechodzimy obok restauracji serwujących je. Po to mamy internet, by móc dokonać wyboru i zabrać je tam, gdzie fasony są lepiej dopasowane do pleców i porządne, a nie muszą przy okazji oglądać tych, których nie chcemy - opowiada fizjoterapeuta.

Przy wyborze plecaka, jak zaznacza gość Trójki, warto zwrócić uwagę na wysokość plecaka i to, czy posiada on pas biodrowy, czy szelki. - Jeśli mamy do czynienia z chudym i wysokim dzieckiem, to pasy biodrowe nie są potrzebne i trudno je wówczas dobrać, bo najprawdopodobniej nie będzie się on opierał na talerzu miednicy, czyli tam, gdzie kończą się plecy i zaczyna miednica - mówi Paweł Zawitkowski.

W audycji wyjaśniamy dokładnie, jak dobrać plecak, i mówimy, jak reagować na pierwsze ekscesy nastolatków i próby przekraczania granic. Izabela Woźniak opowiada nam o wakacyjnych wydarzeniach i festiwalach, w których warto wziąć udział, nim miną wakacje.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Magdalena Karczewska (w zastępstwie Katarzyny Pruchnickiej)
Goście: Paweł Zawitkowski (fizjoterapeuta), dr Agnieszka Bratkiewicz (psycholog, psychoterapeuta, SWPS)
Data emisji: 21.08.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/mk

Zobacz także

Czytaj także

Partnerstwo i otwartość dźwigniami edukacji

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 19:50
- Jesper Juul pokazuje jak być z dzieckiem, kiedy nam i najmłodszym jest trudno w jakiejś sytuacji. Jego książki są wzmacniające, bo dodają sił i odwagi - mówi edukatorka, Martyna Gryżewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawka szkolna. Co wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 13:39
Powoli zaczynamy szykować się do rozpoczęcia roku szkolnego. O wyprawce szkolnej: o tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę i na czym nie warto oszczędzać, rozmawialiśmy z dziennikarką Elżbietą Manthey.
rozwiń zwiń