X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego warto wybrać dla dziecka leśne przedszkole?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 11:26
W Polsce coraz częściej powstają leśne przedszkola. Czym się różnią od tych powszechnie nam znanych i dlaczego warto wysłać swoją pociechę do takiej placówki? 
Audio
  • Dlaczego warto wybrać dla dziecka leśne przedszkole? (Godzina wychowawcza/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock / Olga Koberidze

- Nasze dzieci cały czas trzymane są w budynku, przez co dostarcza im się coraz mniej bodźców. Okazuje się wtedy, że jest to o wiele mniej efektywna nauka - podkreśla wady zwykłych ośrodków Anna Łukasik, założycielka leśnego przedszkola. Matka dwójki dzieci zainspirowana norweskimi metodami nauczania, które stawiają nacisk na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, postanowiła stworzyć własny ośrodek - Bez względu na pogodę pierwsza część dnia jest zawsze na dworze. Jeżeli bardzo pada to chowamy się pod zadaszenie, albo wychodzimy do lasu, gdzie warunki atmosferyczne są o wiele mniej dotkliwe. Podczas burzy z piorunami spędzamy cały dzień w budynku.

W leśnym przedszkolu zabawa polega na kreatywności. Dzieci mają do dyspozycji wszystko to, co dostarcza im przyroda wokół ośrodka. - Mamy miejsce, żeby na wiosnę zasadzić warzywa i owoce. Tam są też rzeczy, które można wykorzystywać do zabawy: drewniane skrzynki, młotek, gwoździe. Dzieci mogą konstruować swoją rzeczywistość. Oczywiście pod okiem nauczyciela, który patrzy, co każde dziecko interesuje - podkreśla Anna Łukasik. Dzieci bardzo często wybierają się do lasu, w którym mogą czytać książki, budować szałas czy śpiewać piosenki.

Jakie dodatkowe korzyści płyną z uczęszczania dzieci w leśnym przedszkolu? Czy nasze pociechy są mniej narażone na choroby w takiej placówce? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji Karoliny Próchnickiej. W jej drugiej części dowiemy się, jak wyglądają grupy wsparcia dla rodziców. 

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Anna Łukasik (założycielka leśnego przedszkola), Katarzyna Dołęgowska-Urlich, Magdalena Bylka-Górska (Fundacja Sto Pociech)
Data emisji: 2.01.2018
Godzina emisji: 23.08

kw

Czytaj także

Kilogramy wiedzy w tornistrze

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 13:00
Sprawa zbyt ciężkich tornistrów powraca jak bumerang, zazwyczaj na początku roku szkolnego. Tymczasem we wrześniu rozmowy o ich odchudzeniu są zazwyczaj spóźnione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wybrać świąteczny prezent dla dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 13:30
Prezenty to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. O czym należy pamiętać, aby podarunek trafił w gust dziecka i nie był pustym gestem? 
rozwiń zwiń