I po wakacjach. Jak bez zbędnych stresów rozpocząć rok szkolny?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 23:59
Rozpoczęcie roku szkolnego to czas, w którym musimy na nowo poukładać naszą codzienność po wakacyjnym odpoczynku.
Audio
  • Jak z powrotem wskoczyć w powakacyjny rytm? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Evgeny Atamanenko

– Początek września, a i końcówka sierpnia bywają trudne, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. My jesteśmy skoncentrowani na tym, jak wiele rzeczy musimy zorganizować, załatwić. Wydaje nam się, że skoro dzieci nie mają takich logistycznych obciążeń, wskoczą w ten wrześniowy rytm. Może będą miały problem z wcześniejszym wstawaniem, ale powinny dać radę. A tak naprawdę każda zmiana jest pewnym wyzwaniem i powrót do szkoły po dwóch miesiącach przerwy w kontaktach z kolegami, z nauczycielami, z miejscem, jest ogromną zmianą. Dzieci nie tylko trochę odzwyczaiły się od szkoły i od ludzi, ale też przychodzą bardzo zmienione. Dwa miesiące w życiu ośmiolatka, dziewięciolatka czy trzynastolatka to bardzo dużo – mówiła Elżbieta Manthey z internetowego magazynu "Juniorowo".

W audycji rozmawialiśmy także o najciekawszych jesiennych lekturach dla małych i tych trochę większych. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Elżbieta Manthey (internetowy magazyn "Juniorowo"), Emka Kowalska (obibooki.pl)
Data emisji: 2.09.2019
Godzina emisji: 23.08

kr/gs


Czytaj także

Szkoła idealna, czyli jaka?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 01:00
– Świat ciągle się zmienia. Szkoły też muszą się zmieniać. To nigdy nie będzie dokonany proces. Na jakimkolwiek poziomie byśmy nie byli, można iść dalej – ocenia dr Marzena Żylińska, od lat zaangażowana w program "Budząca się szkoła".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwujęzyczność. Jak wpływa na dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 00:00
– Jeżeli mama mówi po polsku, a tata mówi po angielsku i zakładam, że wzjamenie rozumieją obydwa te języki, dziecko automatycznie będzie także je rozumiało – mówi Małgorzata Kicana, dyrektor metodyczny Szkoły Językowej Uniwersytetu SWPS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak" i "nie" w relacjach z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 00:00
W tym wydaniu audycji Katarzyna Pruchnicka wraz ze swoimi gośćmi rozmawia o dwóch prostych, ale ważnych słowach: "tak" i "nie".
rozwiń zwiń