X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak opowiadać dzieciom o Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 00:00
W jaki sposób powinniśmy rozmawiać z najmłodszymi o Polsce i patriotyzmie? Odpowiedzi na to pytanie szukamy z Anną Skowrońską, autorką inspirującej książki "Alfabet polski", oraz Małgorzatą Żmijską, kuratorką wystawy "Przytul Polskę".
Audio
  • Jak uczyć najmłodszych patriotyzmu? (Godzina wychowawcza/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shuttersrtock.com/Joanna Dorota

"Alfabet polski" Anny Skowrońskiej "Alfabet polski" Anny Skowrońskiej

– To książka, która w krótki sposób opisuje pewne miejsca, ludzi, tradycje polskie. Mamy 54 hasła, które opowiadają w kilku zdaniach o historii i kulturze dawnych i bardzo współczesnych. Możemy tu znaleźć wiele rzeczy, których dzieci nie dowiedzą się w szkole, a które, moim zdaniem, powinny znać – podkreśla Anna Skowrońska.

Od Althamera i andrzejek przez czarne złoto i fortepian Chopina aż po Złotą Żabę. Zawarte w "Alfabecie polskim" 54 hasła mówią o Polsce dawnej i współczesnej, przedstawiają zwyczaje, postacie, wydarzenia i miejsca. Wesołe i nasycone kolorem ilustracje razem z krótkimi tekstami przybliżają wiedzę o kulturze i historii kraju, łącząc podstawowe wiadomości z zabawnymi ciekawostkami.

Gościem audycji jest również Małgorzata Żmijska, kuratorka wystawy "Przytul Polskę".


Przytul Polskę Przytul Polskę

"Przytul Polskę" to wystawa dla rodzin, która w przyjazny i pełen zabawy sposób podejmuje zagadnienia polskości, obywatelstwa czy wspólnoty, jaką tworzymy. Organizatorzy zachęcają: "Przyjdź i zobacz, jak poprzez kreatywne działania, rozmowę i doświadczenia sensoryczne możesz zastanowić się nad tym, czym dla Ciebie jest Polska, porozmawiać o tym i po prostu spędzić czas z rodziną w przyjemny sposób".

W programie także rozmowa z Dorotą Mintą o tym, jak uczyć dzieci tolerancji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Anna Skorwrońska (autorka książki "Alfabet Polski"), Małgorzata Żmijska (współpomysłodawczyni i kuratorka wystawy "Przytul Polskę"), Dorota Minta (psycholog dzieci i młodzieży)
Data emisji: 11.11.2019
Godzina emisji: 23.08

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

Dlaczego czasem potrzebujemy odpocząć bez dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 23:59
Dlaczego czasem czujemy konieczność odpoczynku bez naszych pociech? Czy powodem jest brak umiejętności odpoczywania wspólnie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Aspergera i szkoła

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 00:00
W dniach 28-29 września w Warsaw Plaza Hotel w stolicy odbędzie się 5. Konferencja dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera. Temat tegorocznej edycji to "Szkoła z Zespołem Aspergera". O wydarzeniu opowiedzieli nam współorganizatorzy i prelegenci konferencji, a jednocześnie rodzice dzieci z tym zaburzeniem, Izabela Hnidziuk-Machnica i Marcin Polkowski.
rozwiń zwiń