X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Kamiński. Zwykły człowiek po pięćdziesiątce?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 18:20
- Zawsze wierzyłem w to, że człowiek może dużo więcej niż mu się wydaje i że życie jest dużo bardziej wielowymiarowe niż nasza wyobraźnia. Nigdy nie starałem się żyć tak, jak inni sobie wyobrażają życie, ale podążać za intuicją - mówi w Trójce podróżnik Marek Kamiński.
Audio
  • Marek Kamiński. Zwykły człowiek po pięćdziesiątce? (Świat z lotu drozda/Trójka)
Marek Kamiński bardzo szczerze opowiada o swoim sposobie na życie
Marek Kamiński bardzo szczerze opowiada o swoim sposobie na życieFoto: PAP/Marcin Obara

Marek Kamiński - polarnik, podróżnik, zdobywca obu biegunów Ziemi (w jednym roku). Takiego polarnika znamy, ale oprócz tego istnieje także Marek Kamiński, który jest mężem, ojcem, filozofem - nie tylko z wykształcenia - oraz zwykłym człowiekiem po pięćdziesiątce.

W zeszłym roku wyruszył na wyprawę, która trwała blisko 4 miesiące. Rzecz nie odbywała się ani lodowcach, ani na oceanach, ani też nie na pustyniach. Był to długi marsz, wędrówka z Kaliningradu w Rosji do Santiago de Compostela w Hiszpanii, szlakiem średniowiecznych pielgrzymów. O tym, czego w drodze nauczył się o sobie, Marek Kamiński opowiedział Pawłowi Drozdowi.

Wątek europejski w programie uzupełniła rozmowa o książce Ewy Cichockiej pt. "Sycylia. Między niebem a morzem", a wcześniej na chwilę zajrzeliśmy do Iranu, który obchodzi wielkie szyickie święto Aszura.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Goście: Marek Kamiński (podróżnik)
Data emisji: 11.10.2016
Godzina emisji: 15.07

fbi/mc