X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zmienia się Papua-Nowa Gwinea?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 16:20
- Papua to kraj wybitnie plemienny. Tam żyje ponad 850 różnych grup mówiących innymi językami. Znakomita część kultury plemion rozwija się wokół wojny - opowiada Paweł Zgrzebnicki.
Audio
  • Jak zmienia się Papua-Nowa Gwinea? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Paweł Zgrzebnicki fotografował plemienną ludność Papui-Nowej Gwinei
Paweł Zgrzebnicki fotografował plemienną ludność Papui-Nowej GwineiFoto: Paweł Zgrzebnicki

Dlaczego Papua-Nowa Gwinea należy do krajów najrzadziej odwiedzanych przez turystów? Nie ma tu jeszcze złożonej infrastruktury nastawionej na masową turystykę, której nie sprzyja trudny i rozległy teren w większości pokryty lasem deszczowym czy górami. Jednak proces globalizacji, ze swoimi wadami i zaletami, wkracza także tutaj. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z podróżującym fotografem Pawłem Zgrzebnickim o zmieniającej się Papui-Nowej Gwinei.

Ale to niejedyny temat w audycji. Przełom roku i zima to kolejny gorący okres w branży turystycznej. W czasie świąt i w Nowy Rok niejeden Europejczyk, Amerykanin czy Azjata za cel swojego urlopu wybierze Paryż - jedno z najbardziej popularnych miast turystycznych świata. Miasto, którego realia mogą być skrajnie odmienne od tego, czego spodziewamy przed przyjazdem, oglądając foldery biur podróży. O "syndromie paryskim" i jego konsekwencjach rozmawialiśmy z Pawłem Cywińskim z portalu post-turysta.pl.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor: Paweł Drozd
Goście: Paweł Zgrzebnicki (podróżujący fotograf), Paweł Cywiński (post-turysta.pl)
Data emisji: 7.12.2016
Godzina emisji: 15.08

mp/mk

Czytaj także

Zimowe zdobywanie najwyższych gór świata

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 16:19
Jest luty 1980 roku. Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy wchodzą na szczyt Everestu i tym samym po raz pierwszy w historii zdobywają zimą górę, która mierzy ponad osiem tysięcy metrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współczesny Iran według Bartka Gila

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 16:45
- Bardzo ważne w Iranie są mosty. To miejsca, które łączą. Nie służą tylko do przechodzenia z jednego brzegu na drugi - mówi Bartek Gil, dziennikarz Trójki, autor przewodnika "Iran".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak stworzyć imponujący park narodowy?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 16:25
Doug Tompkins oraz jego żona Kristine wiedli dostatnie życie. Kolejne firmy przynosiły coraz większe zyski, wynosząc właścicieli do grona ludzi co najmniej bogatych.
rozwiń zwiń