X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pogromcy wysokości, czyli spacer po taśmie między skałami

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 09:00
Bułgaria składa się nie tylko z Sofii i morskiego wybrzeża. Udowadnia to duet rodzinny, ojciec i córka – Krzysztof i Pamela Kaczmarkowie.
Audio
  • Highline, czyli sport dla tych, którzy nie mają lęku wysokości (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Kameno Pole, na taśmie Krzysztof Kaczmarek
Kameno Pole, na taśmie Krzysztof KaczmarekFoto: Pamela Kaczmarek

Regularnie jeżdżą po bułgarskich bezdrożach. W Bułgarii szukają ludzkich historii, śladów antycznych cywilizacji oraz skał, między którymi da się rozpiąć tzw. highline. To elastyczna taśma, po której – na niemałych wysokościach – przechodzi Krzysztof, który wraz z Pamelą odwiedził Trójkę.

W audycji również:

  • W skali Ameryki Łacińskiej Urugwaj wydaje się mały i nieistotny. O jego istnieniu słyszymy czasem za sprawą piłki nożnej, a ostatnio przez wzgląd na legalizację używania, uprawy, jak i sprzedaży marihuany. O Urugwaju opowiadają Maria Hawranek i Szymon Opryszek, autorzy książki "Wyhoduj sobie wolność". 
  • Promieniowanie kosmiczne może być zabójcze dla astronautów, którzy w przyszłości mają polecieć na Marsa – taki komunikat wydała ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) po serii kolejnych badań. Czy w takim razie załogowa misja na Czerwoną Planetę nie ma szansy na powodzenie? Na to pytanie odpowiada dr Aleksander Waśniowski, organizator analogowych misji kosmicznych w Polsce, radiolog, członek rady naukowej Space Garden.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Data emisji: 14.10.2018
Godzina emisji: 8.06

pd/mk

Czytaj także

Jak żyje się na Kiribati?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 09:00
Mogło by się wydawać, że stu tysiącom ludzi mieszkających na wyspach Kiribati, gdzieś na Pacyfiku musi żyć się przyjemnie, skoro tam tropiki i brak trosk oraz bolączek, które trawią nasz, nowocześniejszy i szybszy świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznane oblicze Gujany Francuskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 09:00
Różnorodność etniczna i językowa w Gujanie Francuskiej dobitnie świadczy o złożonej przeszłości regionu.
rozwiń zwiń