X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Albańskie bunkry i dolce vita

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 09:00
Do początku lat 90. Albania była de facto europejską odmianą Korei Północnej. Kraj zamknięty, trzymany w stalowym uścisku komunistycznych władz otworzył się na świat, ale nadzieje na lepsze jutro nie mogły się ziścić.
Audio
  • Za co można pokochać Albanię? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
W pierwszej dziesiątce odwiedzanych przez Polaków krajów pojawiła się Albania. Tu plaża Ksamil
W pierwszej dziesiątce odwiedzanych przez Polaków krajów pojawiła się Albania. Tu plaża KsamilFoto: Pixabay

Dzisiaj Albania jest jednym z tych miejsc w Europie, które najszybciej zdobywają zainteresowanie turystów. O współczesnej Albanii opowiedziała Małgorzata Rejmer, autorka książki "Błoto słodsze niż miód".

– Jest tam jeszcze mnóstwo nieodkrytych miejsc. Jest to kraj niewielki, ale bardzo różnorodny. Jest poprzecinany górami, więc miasta się od siebie różnią. Są takie podobne do Włoskich, Greckich czy Tureckich. No i oczywiście jest wspaniałe jedzenie. Tam kuchnia jest bardzo zróżnicowana – mówi o Albanii Małgorzata Rejmer. 

W audycji również: 

  • Od kilkunastu dni przy jednej z hinduskich świątyń w indyjskim stanie Kerala trwają intensywne protesty. Duża grupa wiernych nie chce wpuścić do wnętrza kobiet, które dotychczas nie miały tam wstępu, ale teraz sytuację zmienił wyrok sądu. Zawiłości hinduskich wierzeń przybliży Krzysztof Renik.
  • Jednym z mniej popularnych wśród turystów regionów Turcji jest Frygia. Niegdyś kraina zamieszkana prze starożytnych Frygów, dzisiaj - prężny ośrodek produkcji wysokiej jakości morfiny tworzonej do celów medycznych. O Frygii opowiedział Paweł Wroński.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.


***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Małgorzata Rejmer (autorka ksiażki "Błoto słodsze niż miód"), Krzysztof Renik (dziennikarz, Polskie Radio), Paweł Wroński (dziennikarz, publicysta)
Data emisji: 28.10.2018
Godzina emisji: 8.07

kw

Czytaj także

Nieznane oblicze Gujany Francuskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 09:00
Różnorodność etniczna i językowa w Gujanie Francuskiej dobitnie świadczy o złożonej przeszłości regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogromcy wysokości, czyli spacer po taśmie między skałami

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 09:00
Bułgaria składa się nie tylko z Sofii i morskiego wybrzeża. Udowadnia to duet rodzinny, ojciec i córka – Krzysztof i Pamela Kaczmarkowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smoki, boginie i taniec hula

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 09:15
Joshua Lanakila O Ka ‘Aina I Ka Pon należy do rosnącej grupy Hawajczyków, którzy działają na rzecz odrodzenia rdzennej kultury Hawajów.
rozwiń zwiń