X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skok rozwojowy Korei Południowej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 09:15
Książka Marcina Jacoby, sinologa, przybliża współczesny obraz Korei Południowej w szerszej perspektywie. Autor wprowadza nas w świat koreańskich relacji społecznych, tradycji, duchowości i religijności.
Audio
  • Korea Południowa na przestrzeni lat (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Flaga Korei Południowej
Flaga Korei PołudniowejFoto: Pixabay.com

Okładka książki "Korea Południowa. Republika żywiołów" Okładka książki "Korea Południowa. Republika żywiołów"

Pytania zadane w "Korea Południowa. Republika żywiołów" dotyczą fenomenu niezwykłego rozwoju Korei, która jeszcze całkiem niedawno była wymieniana jako kraj Trzeciego Świata, a obecnie jest centrum nowych technologii.

– Koreańczycy różnią się od Japończyków. Jeśli chodzi o temperament to są ogromne różnice. Przede wszystkim jest ogromna spontaniczność, którą nie do końca znajdziemy w Kraju Kwitnącej Wiśni. Rzeczywiście Koreańczycy są przyzwyczajeni do elegancji, ale są żywiołowi, spontaniczni i świetnie się bawią – mówi Marcin Jacoby, autor książki "Korea Południowa. Republika żywiołów".

Jak wygląda codzienność w Korei Południowej? 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ponad to: 


  • Kobiety na motocyklach? Czemu nie! Konsekwentnie udowadnia to Maja Sontag, polska motocyklistka i podróżniczka, która opowie o swojej kolejnej dalekiej podróży na dwóch kółkach.
  • W ostatnich tygodniach Francją wstrząsnęła fala protestów. Straty gospodarcze szacuje się na miliardy euro i jest to skutek ograniczenia zakupów w blokowanych centrach handlowych czy braku ruchu w restauracjach.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: dr Marcin Jacoby (sinolog, autor książki "Korea Południowa. Republika żywiołów"), Maja Sontag (podróżniczka), Marc Elsberg (pisarz)
Data emisji: 16.12.2018
Godzina emisji: 8.09

kw

Zobacz więcej na temat: Trójka STYL ŻYCIA