X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztokholm. Miasto, które zwodzi turystów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 09:12
– Sztokholm jest jednym z najbardziej posegregowanych miast w Europie. To jest o tyle zaskakujące, że my często kojarzymy go z egalitaryzmem, z otwartością – opowiada Katarzyna Tubylewicz, autorka książki "Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą". 
Audio
  • Sztokholm – miasto otwarte czy pełne uprzedzeń? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Rudy Balasko

Okładka książki Katarzyny Tubylewicz "Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą", Wydawnictwo Wielka Litera Okładka książki Katarzyny Tubylewicz "Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą", Wydawnictwo Wielka Litera

– To absolutnie nie jest tak, że w Szwecji nie ma snobizmu, czy nie liczy się prestiż, to tylko kody kulturowe są zupełnie inne. Szwedzi pozornie skromnie się ubierają, ale przywiązują dużo większą wagę do marek niż Polacy. Mieszkają w mieszkaniach bez firanek i w drewnianych domach, ale tam adres, pod którym mieszkasz, mówi o tobie prawie wszystko – przekonuje gość "Świata z lotu Drozda".

To, gdzie mieszka się w Sztokholmie, uzależnione jest nie tylko od zasobności portfela, ale także od wykonywanego zawodu, poglądów politycznych czy sposobów spędzania wolnego czasu. Właściwie dobrane miejsce pomagają znaleźć specjalne serwisy internetowe. 

Poszczególne sztokholmskie dzielnice żyją swoim coraz bardziej odrębnym życiem. – Sytuację oogłębiają jeszcze media społecznościowe, które łączą ludzi w grupki i tworzą bańki informacyjne. To spowodowało, że dzisiaj Szwecja jest krajem dużo bardziej spolaryzowanym – mówi Katarzyna Tubylewicz. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której poruszone zostały również inne tematy:

  • Czy Biszkek, stolica Kirgistanu, zmieni nazwę?
  • Powodzie w Rio de Janerio, susze w São Paulo. Z jakimi problemami zmaga się Brazylia?

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Katarzyna Tubylewicz (autorka książki "Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą"), Daniel Tubylewicz (autor zdjęć do książki "Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą"), dr Ludwika Włodek (dziennikarka, socjolożka ze Studium Europu Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego), Bartłomiej Rabij (dziennikarz i wydawca z Wydawnictwa Mandioca)
Data emisji: 14.04.2019 
Godzina emisji: 8.08

gs/mk

Czytaj także

Podróżnicy zostali nagrodzeni. Relacja z tegorocznych Kolosów

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 10:00
To było specjalne wydanie audycji "Świat z lotu Drozda": relacja z tegorocznych Kolosów, spotkanie z wyjątkowymi gośćmi i inspirujące rozmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez obie Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 10:00
Ta wyprawa trwała ponad rok i nie była pozbawiona wyzwań oraz niespodzianek. O wielomiesięcznym przejeździe z Maciejem Kamińskim autem przez obie Ameryki opowiedział w Trójce Michał Woroch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co przyniesie Japonii nadejście nowej ery?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 09:12
Japonia zna już nazwę epoki, którą 1 maja rozpocznie nowy cesarz Naruhito. Będzie nią "Reiwa" co można tłumaczyć jako "piękno i harmonię".
rozwiń zwiń