X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bhutan – wrota do innego świata

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 09:12
Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski, znani z wyprawy Wielkim Szlakiem Himalajskim, wrócili niedawno z Bhutanu, gdzie zobaczyli wysokie przełęcze, baśniowe dżungle i… doświadczyli szczęścia z rządowego nakazu. Co najbardziej zapadło im w pamięć?
Audio
  • Jak wygląda ruch turystyczny w Bhutanie? (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/takepicsforfun

32 dni w trasie, 500km w nogach i wysokości nierzadko powyżej 5 tys. metrów.

– Samodzielne zwiedzanie Bhutanu nie jest możliwe, dlatego przez cały czas towarzyszyła nam ekipa składająca się z przewodnika, tak zwany "asystent trekkingu", kucharz oraz horsemani. Pojawiały się między nami czasami spięcia, bo miewaliśmy na przykład odmienne wizje tego, jak powinny wyglądać biwaki i gdzie powinny być sytuowane, ale pierwszy raz, w ramach tego projektu wielkohimalajskiego, wędrowaliśmy na lekko z małymi plecakami. – mówi Joanna Lipowczan.

– Bhutan sam w sobie jest pod każdym kątem niezwykle interesujący i całkowicie odmienny od innych części Himalajów. Przygotowania do wyprawy zajęły nam 3 lata. Trasa różniła się od poprzednich tym, że przechodzi przez dużą liczbę wysokich przełęczy. Ten odcinek bhutański był niezwykły po kątem przyrodniczym, widokowym. Przez te kilkadziesiąt dni naszej wędrówki nie spotkaliśmy innych ludzi. Ta część Himalajów jest zwyczajnie pusta – dodaje Bartosz Malinowski.

Dlaczego władze Bhutanu tak skrupulatnie pilnują turystów? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji, w której również:

  • jak lądują maskonury oraz czy wróbel może grać w domino? To wątki, które pojawiają się w książce "Jej wysokość gęś". Więcej opowiada jej autor, Jacek Karczewski;
  • po kilku latach, Łukasz Supergan wraca na islandzkie szlaki. Tym razem chce przejść wyspę pieszo zimą.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Joanna LipowczanBartosz Malinowski (podróżnicy, wielkiszlakhimalajski.pl), Jacek Karczewski (autor książki "Jej wysokość gęś"), Łukasz Supergan (specjalista od długodystansowych przejść górskich)
Data emisji: 17.11.2019
Godzina emisji: 8.08

ml

Czytaj także

Barwy japońskiego nacjonalizmu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 09:12
Jedna z czołowych tenisistek świata, Naomi Osaka, zrezygnowała z amerykańskiego obywatelstwa. Teraz jest wyłącznie obywatelką Japonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najdalsze rubieże Rosji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 09:11
W tym wydaniu audycji Paweł Drozd i jego gość zabrał nas na wyprawę do miejsca, gdzie kończy się mapa, a drogi w swój żywot mają wpisaną tymczasowość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym dla Masajów jest krykiet?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 09:00
Krykiet to sport drużynowy wywodzący się z Anglii, który zawodnicy rozgrywają tradycyjnie w białych strojach. Ale nie w Kenii.
rozwiń zwiń