Nowa książka autora świetnie przyjętego "Dygotu"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 14:40
- Coraz bardziej interesuje mnie starość, życie pokazane w całości, od A do Z; życie człowieka, który ma je już właściwie za sobą. To mnie teraz najbardziej w literaturze kręci. Takich powieści szukam i takie chciałbym pisać - mówi Jakub Małecki, autor książki "Ślady".
Audio
  • Nowa książka autora świetnie przyjętego "Dygotu" (Książka na.../Trójka)
Ślady to druga książka Jakuba Małeckiego. Na zdjęciu fragment okładki książki
"Ślady" to druga książka Jakuba Małeckiego. Na zdjęciu fragment okładki książki Foto: materiały promocyjne

"Ślady" mają formę opowiadań, ale dość ściśle ze sobą powiązanych. Poznajemy w nich historie spokrewnionych ze sobą osób. - Przekonanie o tym, że nie jesteśmy i nie możemy być wieczni natrętnie wraca do czytelnika w trakcie lektury, ale nie budzi przerażenia. Raczej każe nam się oswoić z czymś, co i tak nieuniknione - komentuje Michał Nogaś.

- Fascynuje mnie zwykłe życie - mówi Jakub Małecki i opowiada w rozmowie z Michałem Nogasiem o tym, jak konstruuje swoje książki. Dlaczego to, co pisze, jest dużo smutniejsze od niego samego? Skąd przekonanie żony autora, że "Ślady" I "Dygot" nie pasują do stylu bycia Jakuba Małeckiego? Mówimy o tym w audycji. Zachęcamy do posłuchania dołączonego dźwięku.

***

Tytuł audycji: Książka na jesień
Prowadził: Michał Nogaś
Gość: Jakub Małecki (autor książki "Ślady")
Data emisji: 19.10.2016
Godzina emisji: 10.11

fbi/ei

Czytaj także

Szczepan Twardoch i jego "Król"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 23:00
Pisarz był gościem Michała Nogasia w "Z najwyższej półki" na dziesięć dni przed premierą nowej powieści, której akcja toczy się w Warszawie w roku 1937.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ormiańskie losy piórem młodej pisarki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 13:25
- Najbardziej podoba mi się w tej książce to, że nie ma tu jednostronnej, nachalnej propagandy. Autorka pokazuje nam okrucieństwo Turków wobec Ormian, ale jednocześnie wyraźnie zaznacza, że nie wszyscy Turcy są zbrodniarzami - mówi Anna Minczewska-Przeczek, tłumaczka książki "Dziedzictwo Orchana" autorstwa Aline Ohanesian.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elizabeth Strout: literatura pozwala wejrzeć w drugiego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 14:21
Amerykańska pisarka Elizabeth Strout od dzieciństwa przyglądała się zwykłym ludziom i o takich ludziach pisze w swoich powieściach. Nie ocenia, nie krytykuje, pozwala im po prostu być. Tak jest także w jej nowej książce "Bracia Burgess".
rozwiń zwiń