Podniebne podróże brytyjskiej rodziny królewskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 16:50
Za nami wizyta księcia Williama i księżnej Kate. Przylecieli do Warszawy na pokładzie luksusowego odrzutowca Embraer 600 Legacy. Jak mówi Jan Niebudek, media dość dokładnie śledzą, czym para książęca lata i jakie koszty to za sobą niesie. Nie da się ukryć, są duże...
Audio
  • Podniebne podróże brytyjskiej rodziny królewskiej (Terminal trzeci/Trójka)
Książę William i księżna Kate przylecieli do Polski na pokładzie luksusowego odrzutowca Embraer 600 Legacy
Książę William i księżna Kate przylecieli do Polski na pokładzie luksusowego odrzutowca Embraer 600 LegacyFoto: PAP/Marcin Obara

- W 2016 i 2017 roku podróże lotnicze rodziny królewskiej kosztowały już cztery i pół miliona funtów. Kwota obejmuje podróże królowej, księcia Karola oraz pary książęcej - mówi Jan Niebudek.

Najdroższa, jak dotąd, okazała się wyprawa księcia Karola i księżnej Kamili do Rumunii, Włoch i Austrii - kosztowała aż 154 tysiące funtów.

Czym najczęściej porusza się rodzina królewska? Kiedy po raz pierwszy w historii król i królowa skorzystali z samolotu? Dowiedzą się tego Państwo z dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Terminal trzeci
Autor: Jan Niebudek
Data emisji:
22.07.2017
Godzina emisji: 
8.44

czaj/ag

Czytaj także

Ranking linii lotniczych. Z kim warto podróżować?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 14:00
Firma Skytrax po raz kolejny ogłosiła ranking najlepszych linii lotniczych. Przewoźnicy byli oceniani przez ponad 20 milionów pasażerów. Kto jest tegorocznym zwycięzcą?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy piorun trafi w samolot

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 16:50
- Dzięki temu, że mamy dobre radary, jesteśmy w stanie stwierdzić, czy chmura burzowa jest na tyle poważna, że może się coś wydarzyć - mówi kapitan Bolesław Radomski z Polskich Linii Lotniczych.
rozwiń zwiń