Ptaki też sobie dogadzają. I to jak!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 12:23
Co robią ptaki, gdy potomstwo jest odchowane i mają już tylko czas dla siebie? Okazuje się, że wcale się nie nudzą. Andrzej Kruszewicz opowiadał w Trójce, jak radzą sobie z syndromem opuszczonego gniazda.
Audio
  • Andrzej Kruszewicz opowiada, jak dogadzają sobie ptaki (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Co robią ptaki, kiedy mogą wreszcie odrobinę poleniuchować? Okazuje się, że pomysłów mają sporo...
Co robią ptaki, kiedy mogą wreszcie odrobinę poleniuchować? Okazuje się, że pomysłów mają sporo...Foto: Pixabay.com/Oldiefan

- Samce śpiewają, to taki nawrót do podśpiewywania. Siedzą sobie szczygły na drzewie i śpiewają. Po co to robią? Po nic! Z radości życia - opowiadał dyrektor warszawskiego zoo.

Pod koniec lata ptaki muszą też zebrać siły na zimę. - Trzeba odłożyć trochę tłuszczyku, oczywiście nie za dużo, żeby dało się latać - mówił Andrzej Kruszewicz. I podał też kilka przykładów tego, jak ptaki sobie dogadzają - opowiadał np. o nacieraniu mrówką i o seksie jesiennym.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Autor: Dariusz Pieróg
Gość: dr Andrzej Kruszewicz (dyrektor warszawskiego zoo)
Data emisji: 18.09.2015
Godzina emisji:
6:50

ei/mk

Czytaj także

Co robi pies, który myśli, że jest człowiekiem? Pytania a zawiłości zwierzęcej psychiki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 11:16
Inteligentne ptaki żyjące z ludźmi nabierają często przeświadczenia, że nie są papugą lub gwarkiem, lecz przedstawicielem gatunku homo sapiens. Czy taka utrata tożsamości przytrafia się również innym zwierzętom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym napędzić mysikrólika?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 09:21
- O świcie ze Szwecji przyleciały mysikróliki. Niektóre były słabe, więc zbierałem je za koszulę - tak Andrzej Kruszewicz rozpoczął opowieść o swoim udziale w Akcji Bałtyckiej.
rozwiń zwiń