X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie zabawy lubią zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 07:00
– Mamy tu cały system wzbogaceń dla naszych zwierząt. Wiemy, że one się nudzą i musimy coś dla nich wymyślać – tłumaczy dr Andrzej Kruszewicz.
Audio
  • Zwierzęta nie cierpią nudy (Doktor Kruszewicz w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: charlygutmann/Pixabay

– Opiekunowie co poniedziałek wysyłają mi plany wzbogaceń na dany tydzień, które ja akceptuję. Przykładowo, niedźwiedziom brunatnym i polarnym rozsypujemy różne zioła. Wtedy pachnie im coś nowego i muszą to sprawdzić. Czasem, gdy przychodzi czas strzyżenia alpak, rzucamy misiom to obcięte futro. Mają też kołowrotek, którym mogą sobie kręcić, kartonowe pudła, beczki, którymi sobie rzucają – mówi dr Andrzej Kruszewicz.

Jakie nietypowe zabawy lubią niedźwiedzie z warszawskiego zoo? Jak bawią się słonie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Doktor Kruszewicz w Trójce
Autor: Dariusz Pieróg
Gość: dr Andrzej Kruszewicz (dyrektor warszawskiego zoo)
Data emisji: 24.08.2018
Godzina emisji: 
6.49

ml/kw

Czytaj także

Emu – ptaki, które kradną dzieci

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 12:18
Kolejna opowieść doktora Kruszewicza poświęcona jest ptakom emu. Dyrektor warszawskiego zoo opowiada na naszej antenie historię, która mogłaby być inspiracją dla twórców filmowych i teatralnych…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczne dziki wkraczają do miast!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 18:00
– Dzik jest nie tylko dziki i zły. Jest także zwarty, odporny na urazy mechaniczne i potencjalnie bardzo niebezpieczny – mówi w Trójce dyrektor warszawskiego zoo.
rozwiń zwiń