Zwierzęta kochają zabawki

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 06:56
Na wybiegach wielu ogrodów zoologicznych można znaleźć porozrzucane tu i ówdzie, pozornie, niepasujące tam przedmioty. Czy ktoś niegodziwy podrzuca zwierzakom śmieci? Nic bardziej mylnego – to ich ukochane zabawki!
Audio
  • Jakimi zabawkami bawią się zwierzęta w zoo? (Dr Kruszewicz w Trójce)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/marchello

– Mamy w zoo wiele inteligentnych dzikich zwierząt, które muszą mieć zabawki. Przykładowo, jeśli zawiesimy coś w linowym koszu na wybiegu słoni, nieco ponad zasięg trąby, to możemy być pewni, że będziemy je mieli z głowy na pewien czas. Podobnie jest z żyrafami. Papugi również muszą mieć różne zabawki. Zawieszamy im na gałęziach owoce, tak, by musiały się nieco nagimnastykować. Jeżeli ktoś zobaczy na wybiegu jakiś bałagan, dziwne przedmioty – to tylko zabawki, które się akurat znudziły – mówi dr Andrzej Kruszewicz. 

***

Tytuł audycji: Doktor Kruszewicz w Trójce
Autor: Dariusz Pieróg
Gość: dr Andrzej Kruszewicz (dyrektor warszawskiego zoo)
Data emisji: 8.05.2020
Godzina emisji: 6.52

ml/gs

Czytaj także

Czy zwierzęta z warszawskiego zoo interesują się życiem swoich sąsiadów? 

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 06:56
– Czy zwierzęta w warszawskim zoo znają swoich sąsiadów? Czy np. wielbłąd lubi poobserwować kozy, a kangur papugi? – zastanawia się Dariusz Pieróg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co ptaki robią w powietrzu oprócz latania?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 06:56
– Ptaki zwykle sypiają na drzewach albo na ziemi, gdzie często żerują lub drepczą. Ile spraw załatwiają one w powietrzu? – pyta Dariusz Pierog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parę słów o ptasim rodzicielstwie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 06:56
– Który z ptaków jest najlepszym i najtroskliwszym rodzicem? Są to panie-ptaki czy też panowie-ptaki? – zastanawia się Dariusz Pierog.
rozwiń zwiń