X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na wiosnę ożywi się polski rynek pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 08:29
- Wszystko na to wskazuje, że będzie bardzie zielono - powiedziała w Trójce Monika Jabłońska z firmy Manpower, która przygotowuje prognozy dotyczące trendów na rynku pracy. Jej zdaniem umiarkowanie pozytywne tendencje widać już od trzech miesięcy.
Audio
  • Na wiosnę ożywi się polski rynek pracy (Bardzo Ważny Projekt/Trójka)
Na wiosnę ożywi się polski rynek pracy
Foto: Glow Images/East News

Jankowska tłumaczyła, że w badaniu Manpower zapytano 750 przedsiębiorstw w całej Polsce. Okazało się, że zdecydowana większość branż i regionów ma optymistyczne podejście. - 15 proc., co szósty pracodawca stwierdził, że będzie tworzył miejsca pracy, natomiast tylko 7 proc. stwierdziło, że będzie je likwidować - powiedziała ekspertka.

Jej zdaniem, tak dobrze nie było aż od 10 kwartałów, a prognoza dla całego pokazuje wzrost na plus o 7 proc. - Tyle wynosi wskaźnik optymizmu w polskich przedsiębiorstwach - dodała Jankowska.

Do najbardziej optymistycznych branż nnależą związane z transportem, logistyką i komunikacją. Dla nich ten wskaźnik wynosi plus 22 proc. Niewiele gorsze wskaźniki są dla produkcji przemysłowej, handlu detalicznego, gastronomii, turystyki i rolnictwie. Ujemne prognozy mają tylko braże związane z energetyką oraz przemysłem wydobywczym.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Bardzo Ważny Projekt". Paweł Sołtys rozmawiał też Dorotą Sierakowską z Banku Ochrony Środowiska nt. wzrostu cen kawy.

tj

Czytaj także

PO bierze się za "umowy śmieciowe" i bezrobocie. "Potrzebne są czyny"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 19:11
Przedstawiciele klubów parlamentarnych rozmawiali w radiowej Jedynce o propozycjach Platformy Obywatelskiej dotyczących likwidacji "umów śmieciowych" i bezrobocia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kołodko o umowach o dzieło i zleceniach: śmieci należy wyrzucać

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 13:23
Zdaniem profesora Grzegorza Kołodki, elastyczność rynku pracy nie może oznaczać wyzysku. - Im mniejszy będzie zakres tzw. umów śmieciowych, tym lepiej. Sama nazwa pokazuje, co należy robić - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaskakująco dobre dane z GUS: bezrobocie spada, sprzedaż detaliczna przyspiesza

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 16:06
Bezrobocie w lutym wyniosło 13,9 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Bez pracy w Polsce pozostaje ponad 2 miliony 225 tysięcy osób.
rozwiń zwiń