Praca dla seniora. Warto inwestować w osoby dojrzałe

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 11:11
Ruszyła kampania informacyjno-promocyjna propagująca ideę aktywności zawodowej kobiet i mężczyzn w wieku 50+. Projekt jest realizowany przez ministerstwo pracy i polityki społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.
Audio
  • Praca dla seniora. Warto inwestować w osoby dojrzałe (Bardzo Ważny Projekt/Trójka)
Praca dla seniora. Warto inwestować w osoby dojrzałe
Foto: GlowImages/EastNews

Chodzi w nim o aktywizację osób starszych. - Sięgnięcie do tych zasobów, które jeszcze są i czekają w blokach startowych - powiedziała w Trójce ambasadorka kampanii Małgorzata Kalicińska.

Jej zdaniem w mikrospołeczeństwach, jakimi są przedsiębiorstwa, potrzebna jest równowaga, a więc nowi, młodzi ludzie oraz osoby dojrzałe. - Przynoszą inne wartości - dodała. Kalicińska, która jest też autorką powieści z cyklu "Nad rozlewiskiem", tłumaczyła, że żyjemy w czasach, w których trzeba podążać za potrzebami i umieć się zmieniać. - Osobom dojrzałym jest bardzo potrzebne, żeby ktoś nimi posterował i nauczył uczyć się - wyjaśniała.

Kampania ma też zachęcić pracodawców i pokazać, że warto inwestować w osoby dojrzałe. - Są oddane, przynoszą zysk. Chcemy zmienić stereotypy, które dotyczą osób starszych na rynku pracy - tłumaczył Mariusz Zielonka z ministerstwa pracy zwracając uwagę, że Polska zrobiła największy w UE postęp jeśli chodzi o zatrudnianie osób w wieku po 50 roku życia. Wskaźnik ich zatrudnienia w 2013 roku po raz pierwszy przekroczył 40 proc. Od 2004 roku przybyło w Polsce ponad milion osób pracujących w wieku 55-64 lata.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Bardzo Ważny Projekt", którą prowadził Wiktor Legowicz.

tj

Czytaj także

Entuzjasta pracy czy pracoholik? Sprawdź, kim jesteś

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 14:12
Wielu młodych ludzi zostaje w pracy po godzinach, choć nie ma aż tylu obowiązków. Chcą pokazać, że poświęcają się dla pracodawcy. Kiedy staje się to niebezpieczne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wiosnę ożywi się polski rynek pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 08:29
- Wszystko na to wskazuje, że będzie bardzie zielono - powiedziała w Trójce Monika Jabłońska z firmy Manpower, która przygotowuje prognozy dotyczące trendów na rynku pracy. Jej zdaniem umiarkowanie pozytywne tendencje widać już od trzech miesięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudny wybór: ukryć działalność, czy zbankrutować?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 11:11
Co piąta złotówka w polskiej gospodarce krąży poza kontrolą państwa. 19,5 proc. naszego PKB jest wytwarzane w szarej strefie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w systemie emerytalnym. To trzeba wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 08:55
Ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna ministerstwa finansów oraz pracy i polityki społecznej dotycząca systemu emerytalnego i zmian do niego wprowadzonych. Będą m.in. emitowane sport radiowe, działa też strona emerytura.gov.pl
rozwiń zwiń