Mieszkania tanieją - sprawdzaj jakość

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2011 16:00
- Niższe ceny wynikają z tego, że deweloperzy chcąc pozyskać wiekszą ilość klientów, zaczynają projekty w gorszych rejonach i na tańszych gruntach - powiedział Andrzej Nizio, prezes Marvipolu.
Audio
Mieszkania tanieją - sprawdzaj jakość
Foto: www.sxc.hu

Ponieważ dane statystyczne prezentowane są w skali całego rynku, średnia obniżka nie dotyczy wszystkich mieszkań. - Analizy nie dotyczą poszczególnych lokalizacji, ale możemy stwierdzić, że już isniejące projekty nie spuściły z ceny, a tylko powstaje ich więcej w tańszych lokalizacjach - wyjaśnił Andrzej Nizio.

Dodał, że w ciągu ostatnich dwóch lat nie spadły także ceny materiałów i usług budowlanych. - Nie ma tutaj luki dla obniżania cen - podkreślił w rozmowie z Wiktorem Legowiczem.

Ekspert dodaje, że kupując mieszkanie u dewelopera trzeba zwracać uwagę, czy obniżona cena nie wynika z oszczędności na kosztach budowy. - Trzeba patrzeć na jakość oraz to, co deweloper juz zbudował - podsumował.

 

W dalszej części audycji:

- Krzysztof Stępień z Opera TFI mówił o działaniu agencji Standard and Poor's, która obniżyła rating Stanów Zjednoczonyc.

 

Audycji "Bardzo Ważny Projekt" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Uciekają z Polski, bo u nas za tanio

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 13:01
Wzrost cen polskich nieruchomości "niestety" stracił impet - nie podoba się to zagranicznym inwestorom, którzy na naszej drożyźnie zbijali majątki. Nie mogą już żyłować naszych kieszeni, więc się zwijają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet w Sopocie tanieją metry kwadratowe

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2011 11:20
Nie jest sensacją, że ceny mieszkań w Polsce spadają, ale że dzieje się tak w Trójmieście to już ciekawa informacja.
rozwiń zwiń