Nie zdajemy sobie sprawy, ile zawdzięczamy Funduszom Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2012 12:22
- Rolę Funduszy Europejskich trudno przecenić. Chociaż na co dzień nie zastanawiamy się nad ilością pieniędzy, które uzyskaliśmy z Unii Europejskiej, to te kwoty przyczyniły się do wzrostu gospodarczego i nadganiania dystansu do bardziej rozwiniętych krajów - mówi Roman Przasnycki, ekonomista z Open Finance.
Audio
Nie zdajemy sobie sprawy, ile zawdzięczamy Funduszom Europejskim
Foto: Fot.: Glow Images

Prof. Elżbieta Mączyńska z SGH, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, zaznacza, że fundusze unijne sprzyjają kreowaniu nowych pomysłów, często wykorzystywane są przez  beneficjentów w sposób bardzo efektywny i społecznie użyteczny. - Sporo z  tych funduszy zostało przeznaczone dla mikroprzedsiębiorców, ale w celu ochrony dziedzictwa narodowego. Istnieją przykłady przejęcia jakiegoś zamku i odrestaurowania go dzięki funduszom. Osoby fizyczne dokonują tego, czego nie udało się dokonać instytucjom państwowym. To jest budujące - podkreśla profesor.

Na antenie Trójki prowadzimy akcję "Pochwal się swoim funduszem", w której zachęcamy Państwa do zapoznania się z tematyką Funduszy Europejskich i pokazujemy, jak pozytywnie mogą one wpłynąć na nasze życie.

Jednocześnie wraz z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego zapraszamy naszych słuchaczy do wzięcia udziału w konkursie dla beneficjentów unijnych funduszy, którzy zechcą pochwalić się tym, co osiągnęli dzięki wsparciu finansowemu z UE. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 10 listopada.
Zapraszamy na stronę twojefundusze.polskieradio.pl.

(pg)