X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie zdajemy sobie sprawy, ile zawdzięczamy Funduszom Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2012 12:22
- Rolę Funduszy Europejskich trudno przecenić. Chociaż na co dzień nie zastanawiamy się nad ilością pieniędzy, które uzyskaliśmy z Unii Europejskiej, to te kwoty przyczyniły się do wzrostu gospodarczego i nadganiania dystansu do bardziej rozwiniętych krajów - mówi Roman Przasnycki, ekonomista z Open Finance.
Audio
Nie zdajemy sobie sprawy, ile zawdzięczamy Funduszom Europejskim
Foto: Fot.: Glow Images

Prof. Elżbieta Mączyńska z SGH, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, zaznacza, że fundusze unijne sprzyjają kreowaniu nowych pomysłów, często wykorzystywane są przez  beneficjentów w sposób bardzo efektywny i społecznie użyteczny. - Sporo z  tych funduszy zostało przeznaczone dla mikroprzedsiębiorców, ale w celu ochrony dziedzictwa narodowego. Istnieją przykłady przejęcia jakiegoś zamku i odrestaurowania go dzięki funduszom. Osoby fizyczne dokonują tego, czego nie udało się dokonać instytucjom państwowym. To jest budujące - podkreśla profesor.

Na antenie Trójki prowadzimy akcję "Pochwal się swoim funduszem", w której zachęcamy Państwa do zapoznania się z tematyką Funduszy Europejskich i pokazujemy, jak pozytywnie mogą one wpłynąć na nasze życie.

Jednocześnie wraz z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego zapraszamy naszych słuchaczy do wzięcia udziału w konkursie dla beneficjentów unijnych funduszy, którzy zechcą pochwalić się tym, co osiągnęli dzięki wsparciu finansowemu z UE. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 10 listopada.
Zapraszamy na stronę twojefundusze.polskieradio.pl.

(pg)