X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czarne chmury już widać, pytanie gdzie i kiedy uderzą pioruny?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 11:30
Pierwsza fala kryzys w 2009 roku przeszła trochę bokiem, tym razem uderzenie będzie celne. Najbardziej ucierpi Kowalski.
Audio
Czarne chmury już widać, pytanie gdzie i kiedy uderzą pioruny?
Foto: Glow Images/East News

Październik był miesiącem rewizji prognoz w dół. Nowe projekcie pokazały Narodowy Bank Polski, Rada Polityki Pieniężnej, a także Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Konsensus mówi, że z naszą gospodarką będzie coraz gorzej. Wszyscy jednak zadają pytanie, gdzie jest dno?

- Nie ma wątpliwości, że jeszcze niedawne prognozy wzrostu Produktu Krajowego Brutto na poziomie powyżej 2 proc. odchodzą w przeszłość – mówi Ignacy Morawski, ekonomista Polskiego Banku Przedsiębiorczości. - Recesja jest znacznie bliżej niż to się wydawało miesiąc temu – ostrzega.

Janusz Dancewicz, Główny Ekonomista DZ BANK Polska zwraca zaś uwagę na 20- procentowy spadek inwestycji publicznych. Cierpimy na tzw. syndrom poeurowy. Chodzi o drastyczny spadek inwestycji po Euro 2012. Ministerstwo Finansów liczy na to, że uda się tą dziurę zasypać za pomocą sektora prywatnego. Jednak optymizm może w tym przypadku być nadmierny.

- Kłopoty gospodarki najbardziej dadzą się we znaki przeciętnemu obywatelowi. Bezrobocie przekroczy 14 proc.. A płace realne spadną – wylicza Rafał Benecki Główny Ekonomista ING Banku Śląskiego.

Więcej o tym co nas czeka i kiedy można się spodziewać poprawy w audycji "Bardzo Ważny Projekt".

Czytaj także

Zaskórniaki premiera Tuska

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 11:44
Drugie expose premiera Donalda Tuska nie miało przełomowego charakteru. Padło jednak kilka sensownych propozycji sugerujących, iż czeka nas kontynuacja reform malutkimi krokami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polską gospodarkę czeka twarde lądowanie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 19:25
- W przyszłym roku czeka nas największe spowolnienie gospodarcze od kilkunastu lat – oceniał w "Popołudniu z Jedynką" Ignacy Morawski, ekonomista z Polskiego Banku Przedsiębiorczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysł zwalnia i redukuje

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 10:06
Wskaźnik PMI dla Polski w październiku tego roku wyniósł 47,3 pkt wobec 47,0 pkt we wrześniu - wynika ze środowych danych HSBC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Balcerowicz: państwo to kiepski inwestor

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 08:18
Nie wszystko, co istnieje w kraju sukcesu, przyczynia się do jego sukcesu. Uczmy się od Niemców tego, co się u nich sprawdziło - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" prof. Leszek Balcerowicz.
rozwiń zwiń