X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto w Polsce mógłby być księżną Kate?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 12:00
Z naszą gospodarką jest coraz gorzej. Potrzebny nam impuls, który zachęci Polaków do kupowania. Podobno w Wielkiej Brytanii optymizm konsumentów wzbudziło oczekiwanie na potomka Kate i Williama.
Audio
Kto w Polsce mógłby być księżną Kate?
Foto: royal.gov.uk

Dane o krajowym wzrośnie PKB za trzeci kwartał mocno rozczarowały. Nasza gospodarka rośnie w tempie 1,4 proc.. Analitycy spodziewali się wzrostu o 1,8 proc.. – Warto pamiętać, ze skala rozczarowania była jeszcze większa po drugim kwartale. Wtedy analitycy pomylili się o 0,6 punktu procentowego – mówi Ignacy Morawski, główny ekonomista Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Za spowolnienie odpowiadają trzy czynniki. – Konsumpcja rośnie najwolniej od lat dziewięćdziesiątych. Budownictwo przechodzi załamanie z powodu cięć inwestycji publicznych oraz słabej sytuacji na rynku mieszkań. Stagnacja w strefie euro sprawia, że perspektywy firm eksportowych są nieciekawa. – wylicza, ekonomista.

Najbardziej dla gospodarki dotkliwa jest niechęć Polaków do zakupów. – Boimy się o naszą przyszłość, nie kupujemy i nie zaciągamy kredytów. Wolimy oszczędzać – wyjaśnia Rafał Sadoch, ekonomista Invest banku.

Specjaliści są zgodni, że spadająca inflacja, a co za tym idzie wyższy wzrost wynagrodzeń realnych zdecydowanie poprawi sytuację w nadchodzących miesiącach.

Więcej o przyszłości naszej gospodarki dowiesz się słuchając audycji "Bardzo Ważny Projekt".

Czytaj także

Będzie źle, pytanie jak długo?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 11:39
Gospodarka kuleje, firmy nie inwestują, rośnie bezrobocie, płace spadają, konsumpcja się zmniejsza. Lekarstwem mają być niższe stopy procentowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomiści: PKB mogło spaść nawet do 1,7 proc.

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 15:12
Ekonomiści czekają na ważne dane o wzroście PKB. W piątek Główny Urząd Statystyczny poda, jak bardzo w trzecim kwartale spowolnił wzrost gospodarczy w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak źle nie było od dawna... Najnowsze dane GUS

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 10:02
Spada tempo wzrostu gospodarczego w Polsce. W trzecim kwartale w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego PKB zwiększyło się o 1,4 %.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty traci zaufanie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 13:16
Polska gospodarka zdecydowania hamuje. Ten fakt, dobitnie potwierdziły opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny najnowsze dane o wzrośnie Produktu Krajowego Brutto .
rozwiń zwiń