X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagrody EBBA rozdane. Triumf holenderskiego duetu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 13:51
Wręczono nagrody European Border Breakers Awards 2015 (EBBA), przyznawane co roku dziesięciu artystom lub zespołom, których debiutanckie albumy odniosły sukcesy poza ich własnym krajem.
Audio
  • Nagrody EBBA rozdane. Wielki triumf holenderskiego duetu (Unia kultury/Trójka)
The Common Linnets - holenderski duet muzyczny założony w 2013 roku przez dwóch wokalistów country: Ilse DeLange i Waylona
The Common Linnets - holenderski duet muzyczny założony w 2013 roku przez dwóch wokalistów country: Ilse DeLange i WaylonaFoto: Wikipedia/Albin Olsson

Gala wręczenia nagród odbyła się w środę podczas festiwalu Eurosonic Noorderslag w holenderskim Groningen. Wielkimi zwycięzcami okazali się gospodarze - grupa The Common Linnets, która otrzymała nagrodę publiczności, wygrywając przeważającą większością głosów oddanych w internecie.

The Common Linnets to holenderski duet założony w 2013 roku przez dwóch wokalistów country: Ilse DeLange i Waylona. Nagroda EBBA jest ukoronowaniem bardzo udanego roku tej formacji. Ich płyta "The Common Linnets" otrzymała tytuł albumu roku w serwisie iTunes, świetnie sprzedawała się w Niemczech i Austrii, a w macierzystym kraju była na szczycie list sprzedaży.

Podczas gali przyznano także, po raz pierwszy, nagrodę za najlepszy występ festiwalowy. Statuetka powędrowała do brytyjskiej grupy Jungle.

***

Tytuł audycji: Euranet: Unia kultury
Autor: Jan Niebudek
Data emisji: 16.01.2015
Godzina emisji:
9.45

(mr/mk)

Czytaj także

Taniec w rytmie ciszy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 14:21
Na początku grudnia odbędzie się premiera dokumentu telewizji HBO zatytułowanego "Królowa ciszy". To opowieść o niesłyszącej dziewczynce, której pasją jest taniec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody za muzyczne przekraczanie granic

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 13:44
14 stycznia odbędzie się wielka gala wręczenia nagród EBBA - European Border Breakers Awards. To wyróżnienia przyznawane muzykom, których twórczość przekroczyła granice państw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy nominacje do nagród Goya

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 12:04
W Hiszpanii po raz kolejny ogłoszono nominacje do nagród filmowych Goya. Laureatów poznamy 7 lutego.
rozwiń zwiń