X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Unia powinna zamknąć granice dla migrantów?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 14:00
Jak wynika z danych Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców, w tym roku do Europy dotarło ponad 700 tys. osób.
Audio
  • Czy Unia powinna zamknąć granice dla migrantów? (Magazyn europejski/Trójka)
Czy Europa będzie nadal przyjmować migrantów? (na zdjęciu: syryjscy uchodźcy na granicy austriacko-niemieckiej)
Czy Europa będzie nadal przyjmować migrantów? (na zdjęciu: syryjscy uchodźcy na granicy austriacko-niemieckiej)Foto: PAP/EPA/ARMIN WEIGEL

Mimo jesieni i trudnych warunków na Morzu Śródziemnym uciekinierzy wciąż próbują dotrzeć do Europy. Tymczasem w państwach UE narasta niechęć do osób, które docierają do krajów Wspólnoty.

Niektóre państwa podejmują aktywne działania na rzecz zmniejszenia napływu przybyszów z Afryki. - Duński rząd wykupił ogłoszenia mające na celu zniechęcać migrantów do przyjazdu na północ Europy. Informował w nich o zaostrzeniu przez Kopenhagę zasad polityki migracyjnej - informuje przebywający w Danii dziennikarz Trójki Marcin Pośpiech.

Podobne pomysły pojawiają się w Norwegii i Szwecji. Wątpliwości ma coraz większa liczba Niemców i mieszkańców państw bałkańskich.

W audycji "Magazyn europejski" eksperci i słuchacze wypowiadają się na temat przyjmowania uchodźców, ich asymilacji i udzielanej im pomocy finansowej. Rozmawiają o sytuacji panującej w krajach skandynawskich, nastrojach Europejczyków i moralnych dylematach, których nie można ignorować.

***

Tytuł audycji: Euranet: Magazyn europejski
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Wojciech Lieder (ekspert Fundacji Naukowej "Norden Centrum", Uniwersytet Łódzki), Marcin Pośpiech (dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia), Przemysław Muszyński (dziennikarz polonijny mieszkający w Danii), Rafał Dymek (Fundacja Schumana), Bjarke Møller (Think Tank "Europa"), dr Wojciech Lewandowski (Instytut Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego), Justyna Segeš Frelak (Instytut Spraw Publicznych)
Data emisji: 5.11.2015
Godzina emisji: 12.07

iwo/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy Europa poradzi sobie z napływem uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 17:30
Codziennie na wyspach Grecji ląduje 6 tysięcy uchodźców. Do UE wybierają się niemal wszyscy z obozów w Turcji, Libanie i Jordanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy migranci zmienią sceny polityczne w krajach UE?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 18:38
W niedzielnych wyborach w Szwajcarii tamtejsza skrajna prawica osiągnęła imponujący wynik. W kampanii przestrzegała przed migrantami. W Niemczech spada zaufanie do Angeli Merkel i rośnie obawa przed napływem uchodźców.
rozwiń zwiń