X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy UE postępuje fair wobec Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 13:30
Na ile Unia Europejska realnie pomaga Ukrainie? Co Wspólnota mogłaby zrobić dla naszych sąsiadów? Pytaliśmy o to w "Magazynie europejskim".
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o sytuacji Ukrainy w Europie (Magazyn europejski/Trójka)
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, szef Rady Europejskiej Donald Tusk i szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, szef Rady Europejskiej Donald Tusk i szef Komisji Europejskiej Jean Claude JunckerFoto: EPA/OLIVIER HOSLET

Specjalny wysłannik Trójki do Kijowa Ernest Zozuń opisuje polityczny klimat na Ukrainie. - Na salony polityczne przekłada się gorąca atmosfera panująca w całym kraju. W Kijowie nie ma dnia, by przed Urzędem Rady Ministrów, siedzibą prezydenta czy Radą Najwyższą nie odbywały się demonstracje. Mam wrażenie, jakbym się znalazł w Polsce z początku lat 90. - opowiada.

- Wśród państw członkowskich nie ma jednomyślności co do tego, by znieść wizy dla Ukraińców - twierdzi Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. Dlaczego? - Bo Ukraina ma zaległości, na które Wspólnota nie raz zwracała uwagę. Poza tym wiele państw niechętnie patrzy na otwieranie się Unii na nowe kraje - tłumaczy w "Magazynie europejskim".

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych rozstrzygnięć? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Katarzyna Pisarska (Europejska Akademia Dyplomacji), Grzegorz Lewicki (ekspert Fundacji Pułaskiego, Klubu Jagiellońskiego), dr Kazimierz Wójcicki (Akademia Europejska Krzyżowa), Ernest Zozuń (dziennikarz Programu III), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)
Data emisji: 21.12.2015
Godzina emisji: 12.05

mp/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy sankcje nakładane na Rosję mają sens?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 14:50
- Po wprowadzeniu sankcji przeciw Rosji mogą ucierpieć także polscy producenci i eksporterzy. W sukurs rosyjskim służbom celnym przychodzą ogniska afrykańskiego pomoru świń, bardzo łatwo można teraz zablokować import produktów żywnościowych z Polski - mówi w audycji "Za, a nawet przeciw" Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin dzieli UE? "Pozwólmy Ukrainie się bronić"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 14:00
W środę w Mińsku ma dojść do spotkania przywódców Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji. Temat rozmowy - sytuacja na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jest dobre rozwiązanie kryzysu migracyjnego?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 14:00
Unia Europejska porozumiała się z Turcją w sprawie zatrzymania fali uchodźców. - W tym kraju żyje ich ponad 2 mln - relacjonuje specjalny wysłannik Trójki do Stambułu Marcin Pośpiech.
rozwiń zwiń