ESK. Wrocław zawiązał koalicję z dawnymi konkurentami

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 15:44
Już od miesiąca jedna z europejskich stolic kultury (ESK) znajduje się we Wrocławiu. Wciąż żywa jest pamięć o rywalizacji o ten tytuł w Polsce, w której zwycięzca mógł być tylko jeden. Tym milej słyszeć o koalicji miast.
Audio
  • Wrocław zawiązał koalicję z innymi miastami w ramach programu ESK (Euranet: Unia kultury/Trójka)
Prezentację Lublina w ramach ESK oglądać będzie można we Wrocławiu na ulicy Karola Szajnochy
Prezentację Lublina w ramach ESK oglądać będzie można we Wrocławiu na ulicy Karola SzajnochyFoto: Sławomir Milejski/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

W ramach tego przedsięwzięcia Wrocław zaprosił miasta, które razem z nim ubiegały się o ten unijny tytuł, do zaprezentowania się w stolicy Dolnego Śląska w ramach programu ESK. We Wrocławiu poznać będzie można więc kulturę i historię Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Lublina. Szczegóły w nagraniu audycji.

Jej autor - Jan Niebudek - opowiada również o nagrodzie Young Talent Architecture Award, danych dotyczących frekwencji w europejskich kinach w 2015 roku i o festiwalu filmowym Berlinale.

***

Tytuł audycji: Euranet: Unia kultury
Autor: Jan Niebudek

Data emisji:
19.02.2016
Godzina emisji:
9.41

pg/ei

Zapraszamy do udziału w ankiecie dotyczącej audycji z cyklu EuranetPlus>>>

Czytaj także

Narodowe Forum Muzyki - perła Wrocławia na ESK

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 12:53
W 2016 roku stolica Dolnego Śląska będzie Europejską Stolicą Kultury (ESK). W nowo otwartym gmachu Narodowego Forum Muzyki odbędzie się wówczas wiele wydarzeń kulturalnych. Niezwykłym budynkiem można jednak cieszyć się już teraz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ESK Wrocław 2016: jak kultura zmieni rzeczywistość wokół nas?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 03:26
- Europejska Stolica Kultury wyzwala niezwykłą energię miasta. Daje szansę do dyskusji i otwiera pola dla środowisk, które do tej pory nie rozmawiały o tym, czym jest kultura czy miasto - mówi menedżer kultury Marek Sztark.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ESK Wrocław 2016: właśnie się zaczyna!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 17:33
Już dziś początek weekendu otwarcia jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce w tym roku. Po blisko 5 latach przygotowań, planów, strategii i dzięki zaangażowaniu tysięcy osób Wrocław oficjalnie przejmuje tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
rozwiń zwiń