X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obawy o demokrację w Polsce są uzasadnione?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 13:45
Parlament Europejski wezwał polskie władze do respektowania rekomendacji Komisji Weneckiej oraz do uszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Czy działania te są uzasadnione, czy raczej na wyrost?
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o rezolucji PE (Magazyn europejski/Trójka)
Europosłowie PiS po głosowaniu nad rezolucją o Polsce podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. PE wezwał polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji Weneckiej
Europosłowie PiS po głosowaniu nad rezolucją o Polsce podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. PE wezwał polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji WeneckiejFoto: PAP/Radek Pietruszka

W rezolucji czytamy m.in. o tym, że "paraliż Trybunału Konstytucyjnego zagraża demokracji, prawom człowieka i rządom prawa".

- Inicjatorzy tej rezolucji chyba nie doczytali opinii Komisji Weneckiej, która skrytykowała przecież także rząd PO-PSL. To ideologiczny, skrajnie upolityczniony dokument - ocenia europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Tymczasem według byłego eurodeputowanego PO Pawła Zalewskiego, mówienie o tym, że to przez Platformę doszło do uchwalenia rezolucji PE i nazywanie tego zdradą, jest elementem polityki, który polega na sianiu nienawiści wobec opozycji.

Co o tej sprawie sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet - Magazyn europejski
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
Konrad Niklewicz (Instytut Obywatelski), Grzegorz Lewicki (Klub Jagielloński), Anna Materska-Sosnowska (Uniwersytet Warszawski), Agnieszka Łada (Instytut Spraw Publicznych), Ryszard Czarnecki (PiS), Paweł Zalewski (PO)
Data emisji:
14.04.2016
Godzina emisji:
12.05

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy migranci zmienią sceny polityczne w krajach UE?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 18:38
W niedzielnych wyborach w Szwajcarii tamtejsza skrajna prawica osiągnęła imponujący wynik. W kampanii przestrzegała przed migrantami. W Niemczech spada zaufanie do Angeli Merkel i rośnie obawa przed napływem uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wyjście Londynu ze Wspólnoty to koniec UE?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:00
Przywódcy państw Unii przez kilka dni debatowali nad ofertą, która zachęciłaby Brytyjczyków do pozostania we Wspólnocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uchodźcy będą wędrować do Niemiec przez Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 14:28
Nieznani sprawcy podpalili ośrodek dla uchodźców w niemieckim Budziszynie. Rośnie niechęć Niemców do migrantów i uchodźców.
rozwiń zwiń