X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy Sad - Europejska Stolica Kultury nieco spoza?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 14:50
Nowy Sad w Serbii będzie Europejską Stolicą Kultury (ESK) w 2021 roku. Jak to możliwe, skoro państwo jest poza Unią Europejską?
Audio
  • Nowy Sad Europejską Stolicą Kultury (Euranet Plus - Unia kultury/ Trójka)
Nowy Sad to miasto nad Dunajem, w północnej Serbii. Stolica okręgu autonomicznego Wojwodina, ważne centrum gospodarcze i kulturalne
Nowy Sad to miasto nad Dunajem, w północnej Serbii. Stolica okręgu autonomicznego Wojwodina, ważne centrum gospodarcze i kulturalneFoto: Goran.Smith2 - en:Image:Most Slobode 1.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1889549

Serbia należy do programu Kreatywna Europa. I to wystarczyło, by mogła ubiegać się o wyróżnienie tytułem ESK. Program Nowego Sadu na ESK zatytułowany jest "Cztery nowe mosty". Co kryje się od tym określeniem? Między innymi o tym mówił w swojej audycji Jan Niebudek, który tłumaczył także na czym polega wyjątkowość miasta nazywanego "Atenami Serbii".  

***

Tytuł audycji: Euranet: Unia kultury
Autor: Jan Niebudek
Data emisji:
21.10.2016
Godzina emisji:
9.40

ei

Czytaj także

We Wrocławiu Japonia w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 14:31
Wrocław ma wiele propozycji kulturalnych na najbliższe tygodnie. Miłośników kultury japońskiej powinien zainteresować program tegorocznej edycji Avant Art Festivalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miesiąc europejskiego teatru we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 10:10
Eugenio Barba, Peter Brook, Tadashi Suzuki, Theodoros Terzopoulos - między innymi oni zaprezentują spektakle już docenione, jak i premiery oraz koprodukcje przygotowane z okazji Europejskiej Stolicy Kultury.
rozwiń zwiń