Włosi komentują decyzję Angeli Merkel

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 12:00
- Rządzenie krajem przez 12 lat to bardzo dużo, a rządzenie przez 16 lat jest już niebezpieczne - tak dziennik z Mediolanu komentuje decyzję Angeli Merkel o ponownym ubieganiu się o funkcję kanclerza Niemiec.
Audio
  • Włosi komentują decyzję Angeli Merkel (Euranet - Europejski przegląd prasy)
Kanclerz Niemiec - Angela Merkel
Kanclerz Niemiec - Angela Merkel Foto: EPA/KAY NIETFELD Dostawca: PAP/EPA

Angela Merkel ogłosiła w niedzielę po posiedzeniu gremiów kierowniczych swojej partii CDU w Berlinie, że chce ubiegać się po raz czwarty o fotel kanclerza. Zamierza też zachować stanowisko szefa partii. Tłumaczyła, że obywatele nie wykazaliby dla niej zrozumienia, gdyby nie zdecydowała się w tych trudnych czasach na "położenie na szali całego swojego doświadczenia oraz zdolności i talentu". "Chcę służyć Niemcom" - podkreśliła, powtarzając swoje credo z kampanii wyborczej w 2005 roku.

Marek Lehnert relacjonuje z Rzymu, jak decyzję niemieckiej kanclerz komentuje włoska prasa. Zachęcamy do wysłuchania nagrania dołączonego do artykułu.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - Europejski przegląd prasy
Autor: Marek Lehnert (korespondent Polskiego Radia w Rzymie)
Data emisji: 21.11.2016
Godzina emisji: 7.51

IAR/fbi/ei

Czytaj także

Czy Komisja Europejska wspomoże finansowo Włochy?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 07:52
Pierwsze strony włoskich gazet informują, że Komisja Europejska nie będzie już kurczowo trzymać się zaciskania pasa przez Włochów. Ma rozpatrzeć propozycję projektu włoskiego budżetu.
rozwiń zwiń