X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak rozwiązać problem z zaległymi alimentami?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 10:47
- Czasami mnie zaskakuje, jak mało wiemy o tym problemie. Myślę, że to dlatego, że dotychczas był on traktowany jako problem kobiet, a o takich problemach mówi się mniej - mówiła w Trójce Agata Chełstowska z Instytutu Spraw Publicznych.
Audio
  • Jak rozwiązać problem z zaległymi alimentami? (Europejski Klub Trójki/ Trójka)
W audycji mówiliśmy m.in. o zjawisku ekonomicznego opuszczenia dziecka
W audycji mówiliśmy m.in. o zjawisku ekonomicznego opuszczenia dziecka Foto: pixabay/debowscyfoto

Dane szacunkowe wskazują na to, że ponad 90 proc. rodziców odbierających alimenty na dzieci, to matki. A ilu dzieci dotyczy problem? Dokładnie niestety nie wiadomo. - Nie ma żadnych badań ani wyliczeń, jak wielkiej grupy dotyczy ten problem.  Możemy szacować, że to ponad milion dzieci - przyznała Joanna Łukaszewicz, prezeska Stowarzyszenia Alimenty To Nie Prezenty.

Obie ekspertki zgodziły się, że zamykanie w więzieniu nie pomaga w egzekwowaniu alimentów. Może jedynie odstraszać przed unikaniem płacenia, ale w Polsce to w zasadzie nie działa. Jak zatem działać skutecznie?  

Są kraje w Europie, które radzą sobie z alimentami znacznie lepiej niż Polska. W Niemczech pojawił się niedawno pomysł, żeby zalegającym z alimentami zabierać prawo jazdy. Które rozwiązania są skuteczne? I jak można wprowadzić je w Polsce? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której swoimi doświadczeniami w tym temacie dzielili się także słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - Europejski Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość:
Agata Chełstowska  (Uniwersytet Warszawski, Instytut Spraw Publicznych), Joanna Łukaszewicz (prezeska Stowarzyszenia Alimenty To Nie Prezenty)
Data emisji: 3.1.2016
Godzina emisji: 21.08

ei/fbi

Czytaj także

Jak walczyć z dłużnikami alimentacyjnymi?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 18:46
Wielu rozwiedzionych rodziców nie płaci alimentów na swoje dzieci. Na każdy tysiąc Polaków przypada siedmiu dłużników alimentacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem z płaceniem alimentów jak zabawa w kotka i myszkę

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 21:37
- Zaostrzenie kar, czyli areszt za niepłacenie alimentów, niewiele wniesie do całej sytuacji, ponieważ to już było i się nie sprawdziło - podkreśla Beata Mirska-Piworowicz ze stowarzyszenia Damy Radę. Inni eksperci są przeciwnego zdania i uważają, że zmiany dadzą dobre efekty.
rozwiń zwiń