Brexit to historyczna pomyłka?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 13:00
 - "Brytyjczykom oferuje się nierzeczywistą i nazbyt optymistyczną wizję tego, jak będzie wyglądał Brexit". To słowa, które we wtorek na pierwszej stronie publikuje "The Independent" - mówi korespondent Polskiego Radia Adam Dąbrowski.
Audio
  • Brexit to historyczna pomyłka? (Euranet - Europejski przegląd prasy)
Londyn
LondynFoto: Pavel Danek www.flickr.com/photos/paveldanek/9479766057

Autor artykułu, były konserwatywny premier Wielkiej Brytanii John Major, wbija tym samym nóż w plecy Theresy May. - John Major krytykuje nazbyt optymistyczną retorykę rządu. Mówi, że na wszystkie przeszkody macha się ręką, a obietnice związane z Brexitem są wyolbrzymiane - komentuje Adam Dąbrowski.

Ile Wielka Brytania może stracić na Brexicie? Który znany polityk także ostrzega przed skutkami wyjścia z Unii? Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - Europejski przegląd prasy
Autor: Adam Dąbrowski (korespondent Polskiego Radia w Londynie)
Data emisji: 28.2.2017
Godzina emisji: 7.50

fbi

Czytaj także

Brytyjczyk biedniejszy po Brexicie?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 11:50
- Przeciętna brytyjska rodzina zbiednieje już w przyszłym roku - wynika z raportu National Institute of Economy and Social Research.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyn o słowach premier Szydło: konstruktywny głos

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 14:00
- Otwieramy nowy rozdział we współpracy z Wielką Brytanią - powiedziała premier Beata Szydło, która w poniedziałek w Londynie bierze udział w polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych.
rozwiń zwiń