Wizyta w Polsce przerosła wyobrażenia pielgrzymów

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 11:30
- Wyjazd z Republiki Środkowej Afryki i oddychanie normalnym powietrzem pokoju na pewno pozostawi ślad w sercach młodych ludzi - mówi o uczestnikach ŚDM ks. Mirosław Gucwa, który na co dzień pracuje w Afryce.
Audio
Kraków, 27.07.2016. Pielgrzymi, uczestnicy ŚDM na ulicach Krakowa
Kraków, 27.07.2016. Pielgrzymi, uczestnicy ŚDM na ulicach KrakowaFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Wśród setek tysięcy młodych przybyłych do Krakowa jest 28-osobowa grupa z Republiki Środkowej Afryki. - Oni mówią, że to, co zobaczyli dotychczas, przechodzi ich wyobrażenie. To odmiana dla tego, co widzą u siebie. Od trzech lat ich kraj jest pogrążony w rebelii, rebelianci zajmują wciąż połowę państwa - tłumaczy duchowny opiekujący się grupą.

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Dariusz Rosiak i Magdalena Skajewska rozmawiają z pielgrzymami z Afryki, a Marcin Pośpiech pyta młodych przybyszów z różnych części świata o to, jakie są największe problemy młodego pokolenia. Kuba Witkowski przysłuchuje się natomiast z mikrofonem grupie Hiszpanów, która gotuje w Krakowie typowy dla swojego kraju obiad.

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autorzy materiałów: Magdalena Skajewska, Marcin Gutowski, Kuba Witkowski, Damian Kwiek
Data emisji: 28.07.2016
Godzina emisji: 8.35

Studio Światowych Dni Młodzieży wyemitowano w ramach audycji "Zapraszamy do Trójki - ranek", którą prowadził Marcin Łukawski.

fbi/ei

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży w aplikacjach mobilnych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 10:30
W wielu wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży można uczestniczyć śledząc media społecznościowe. - Prowadzimy transmisję na Facebooku czy Snapchacie - mówi ks. Paweł Witkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pogodzić skłóconych wiernych na Bliskim Wschodzie?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 01:36
- Mamy życie, a to jest największy dar, dzięki któremu osoby różnych wyznań mogą się dogadać. Światłym muzułmanom bardzo zależy, by chrześcijanie pozostali na Bliskim Wschodzie, a by tak się stało, trzeba uratować Liban – mówi ksiądz Abuna Kazimierz Gajowy.
rozwiń zwiń