X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzi ze świata doceniają polską codzienność

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 12:45
- W Izraelu jest nas garstka. Nie mogę się nadziwić widząc w Krakowie tylu młodych katolików modlących się razem - mówi kobieta z Izraela, uczestniczka Światowych Dni Młodzieży.
Audio
  • Młodzi Izraelczycy i Boliwijczycy o swoich wrażeniach podczas Światowych Dni Młodzieży (Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
Kraków, 28.07.2016. Pielgrzymi w deszczu na krakowskim Rynku Głównym późnym wieczorem, podczas trzeciego dnia Światowych Dni Młodzieży
Kraków, 28.07.2016. Pielgrzymi w deszczu na krakowskim Rynku Głównym późnym wieczorem, podczas trzeciego dnia Światowych Dni MłodzieżyFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Katolików języka hebrajskiego z Izraela spotkał w Krakowie Marcin Gutowski. Pytał ich o obecne realia panujące w miejscu, gdzie żył Jezus Chrystus. - Jeżeli ktoś jest jedynym chrześcijaninem w szkole żydowskiej, to na pewno nie będzie się afiszował, bo różnych ludzi można spotkać... - słyszymy w "Studiu Światowych Dni Młodzieży".

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. Dariusz Rosiak zaprosił do niej także młodych Boliwijczyków, którzy zaprezentowali słuchaczom, co w ich wykonaniu znaczy prawdziwy "raban", do którego zachęcał papież Franciszek. Kuba Witkowski zaprezentował natomiast kulinarne popisy młodzieży węgierskiej.

A oto jak młodzież z całego świata bawi się podczas Światowych Dni Młodzieży.


***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autorzy materiałów: Marcin Gutowski, Kuba Witkowski
Data emisji: 29.07.2016
Godzina emisji: 8.35

Studio Światowych Dni Młodzieży wyemitowano w ramach audycji "Zapraszamy do Trójki - ranek", którą prowadził Wojciech Mann.

fbi

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży w aplikacjach mobilnych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 10:30
W wielu wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży można uczestniczyć śledząc media społecznościowe. - Prowadzimy transmisję na Facebooku czy Snapchacie - mówi ks. Paweł Witkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pogodzić skłóconych wiernych na Bliskim Wschodzie?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 01:36
- Mamy życie, a to jest największy dar, dzięki któremu osoby różnych wyznań mogą się dogadać. Światłym muzułmanom bardzo zależy, by chrześcijanie pozostali na Bliskim Wschodzie, a by tak się stało, trzeba uratować Liban – mówi ksiądz Abuna Kazimierz Gajowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrześcijaństwo na Wschodzie. "Oni muszą to poczuć"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 00:10
- Na misjach zobaczyłem, że za chrześcijaństwem nie stoi żadna ideologia, a tylko Jezus Chrystus. W Krakowie też jesteśmy właśnie ze względu na Jezusa - podkreśla ojciec Andrzej Madej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży i... miłości

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 10:30
- Tu przychodzą ludzie, którzy mają ten sam cel w życiu, ich priorytety są takie same - mówi uczestniczka Światowych Dni Młodzieży. Wśród pielgrzymów jest więc też wiele małżeństw, które poznały się podczas poprzednich spotkań młodych.
rozwiń zwiń