Młodzi ze świata doceniają polską codzienność

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 12:45
- W Izraelu jest nas garstka. Nie mogę się nadziwić widząc w Krakowie tylu młodych katolików modlących się razem - mówi kobieta z Izraela, uczestniczka Światowych Dni Młodzieży.
Audio
  • Młodzi Izraelczycy i Boliwijczycy o swoich wrażeniach podczas Światowych Dni Młodzieży (Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
Kraków, 28.07.2016. Pielgrzymi w deszczu na krakowskim Rynku Głównym późnym wieczorem, podczas trzeciego dnia Światowych Dni Młodzieży
Kraków, 28.07.2016. Pielgrzymi w deszczu na krakowskim Rynku Głównym późnym wieczorem, podczas trzeciego dnia Światowych Dni MłodzieżyFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Katolików języka hebrajskiego z Izraela spotkał w Krakowie Marcin Gutowski. Pytał ich o obecne realia panujące w miejscu, gdzie żył Jezus Chrystus. - Jeżeli ktoś jest jedynym chrześcijaninem w szkole żydowskiej, to na pewno nie będzie się afiszował, bo różnych ludzi można spotkać... - słyszymy w "Studiu Światowych Dni Młodzieży".

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. Dariusz Rosiak zaprosił do niej także młodych Boliwijczyków, którzy zaprezentowali słuchaczom, co w ich wykonaniu znaczy prawdziwy "raban", do którego zachęcał papież Franciszek. Kuba Witkowski zaprezentował natomiast kulinarne popisy młodzieży węgierskiej.

A oto jak młodzież z całego świata bawi się podczas Światowych Dni Młodzieży.


***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autorzy materiałów: Marcin Gutowski, Kuba Witkowski
Data emisji: 29.07.2016
Godzina emisji: 8.35

Studio Światowych Dni Młodzieży wyemitowano w ramach audycji "Zapraszamy do Trójki - ranek", którą prowadził Wojciech Mann.

fbi

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży w aplikacjach mobilnych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 10:30
W wielu wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży można uczestniczyć śledząc media społecznościowe. - Prowadzimy transmisję na Facebooku czy Snapchacie - mówi ks. Paweł Witkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pogodzić skłóconych wiernych na Bliskim Wschodzie?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 01:36
- Mamy życie, a to jest największy dar, dzięki któremu osoby różnych wyznań mogą się dogadać. Światłym muzułmanom bardzo zależy, by chrześcijanie pozostali na Bliskim Wschodzie, a by tak się stało, trzeba uratować Liban – mówi ksiądz Abuna Kazimierz Gajowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrześcijaństwo na Wschodzie. "Oni muszą to poczuć"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 00:10
- Na misjach zobaczyłem, że za chrześcijaństwem nie stoi żadna ideologia, a tylko Jezus Chrystus. W Krakowie też jesteśmy właśnie ze względu na Jezusa - podkreśla ojciec Andrzej Madej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży i... miłości

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 10:30
- Tu przychodzą ludzie, którzy mają ten sam cel w życiu, ich priorytety są takie same - mówi uczestniczka Światowych Dni Młodzieży. Wśród pielgrzymów jest więc też wiele małżeństw, które poznały się podczas poprzednich spotkań młodych.
rozwiń zwiń