X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przesłanie papieża na Światowych Dniach Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 19:57
- Pielgrzymka Franciszka to wspomnienia radości i wzruszeń, ale przede wszystkim doświadczenia wspólnoty i wiary - mówi ks Marek Solarczyk, biskup pomocniczy warszawsko-praski.
Audio
  • Papież Franciszek zakończył pielgrzymkę w Polsce cz. 1 (Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
  • Papież Franciszek zakończył pielgrzymkę w Polsce cz. 2 (Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
Papież Franciszek tuż przed wylotem z Polski
Papież Franciszek tuż przed wylotem z PolskiFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

- Trudno w tej chwili, na gorąco, analizować przesłanie papieża. Każdy musi je spokojnie przeanalizować i dla siebie w spokoju odczytać - dodaje gość Dariusz Rosiaka. - Odwaga i podejmowanie ryzyka to oś przesłania, która łączy przemówienia papieża na Światowych Dniach Młodzieży - podsumowuje redaktor naczelny serwisu deon.pl Piotr Żyłka.

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

W niedzielę wieczorem papież Franciszek zakończył wizytę w Polsce. O godz.19.30. samolot - boeing 787 - LOT-u, którym papież wraca do Rzymu, odleciał z części wojskowej lotniska w Balicach. Na pokładzie samolotu oprócz papieża Franciszka i jego orszaku jest m.in. kilkudziesięcioro przedstawicieli mediów akredytowanych przy Watykanie.  Papież Franciszek przebywał w Polsce w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 od 27 do 31 lipca. W tym czasie oprócz Krakowa i Brzegów odwiedził także Częstochowę i teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Autorzy materiałów: Magdalena Skajewska ,Agata Kasprolewicz,

Autor rozmowy: Marcin Pośpiech

Goście: ks Marek Solarczyk (biskup pomocniczy warszawsko-praski), Piotr Żyłka (redaktor naczelny deon.pl), muzycy grupy TGD, Justyna Malecka i Daniel Dudziński (wolontariusze), ks. Grzegorz Ryś (biskup pomocniczy krakowski), Noa (piosenkarka)

Data emisji: 31.07.2016

Godzina emisji: 18.06

PAP/IAR/mp

Czytaj także

Jak pogodzić skłóconych wiernych na Bliskim Wschodzie?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 01:36
- Mamy życie, a to jest największy dar, dzięki któremu osoby różnych wyznań mogą się dogadać. Światłym muzułmanom bardzo zależy, by chrześcijanie pozostali na Bliskim Wschodzie, a by tak się stało, trzeba uratować Liban – mówi ksiądz Abuna Kazimierz Gajowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosna wiara w Boga Ameryki Łacińskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 00:33
- Życie ludzi w Ameryce Łacińskiej jest bardzo trudne, naznaczone pracą i wysiłkiem codzienności, więc kiedy się zbliża święto, zwykle maryjne, jest to prawdziwa celebracja, wszyscy tańczą i bawią się - mówi ksiądz Tomasz Denicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrześcijaństwo na Wschodzie. "Oni muszą to poczuć"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 00:10
- Na misjach zobaczyłem, że za chrześcijaństwem nie stoi żadna ideologia, a tylko Jezus Chrystus. W Krakowie też jesteśmy właśnie ze względu na Jezusa - podkreśla ojciec Andrzej Madej.
rozwiń zwiń