X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie i twórczość Zygmunta Mycielskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 16:00
Bohaterem tego wydania audycji "Białe plamy" był Zygmunt Mycielski, kompozytor, krytyk muzyczny, redaktor naczelny "Ruchu Muzycznego".
Audio
  • Życie i twórczość Zygmunta Mycielskiego (Białe plamy/Trójka)
Zygmunt Mycielski - kompozytor, publicysta, pisarz i krytyk muzyczny; hrabia herbu Dołęga (zdjęcie z 1961 r.)
Zygmunt Mycielski - kompozytor, publicysta, pisarz i krytyk muzyczny; hrabia herbu Dołęga (zdjęcie z 1961 r.)Foto: PAP/CAF

Walczył w kampanii wrześniowej, później także na terenie Francji. Był sygnatariuszem "Listu 59" i współzałożycielem Towarzystwa Kursów Naukowych.

- W każdej ważnej sprawie można było do niego przyjść i się go poradzić. Wysłuchał i bardzo często pomagał - wspomina prywatne chwile z kompozytorem jego bratanica Zofia Mycielska-Golik.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której o artyście opowiadała badaczka jego twórczości Beata Bolesławska-Lewandowska.

***

Tytuł audycji: Białe plamy
Prowadzi: Mirosław Biełaszko
Autor materiału: Arkadiusz Ekiert
Gość: Zofia Mycielska-Golik (bratanica Zygmunta Mycielskiego), Beata Bolesławska-Lewandowska (badaczka twórczości Mycielskiego)
Data emisji: 4.01.2017
Godzina emisji: 15.07

mp/fbi

Czytaj także

Dyplomaci na celowniku kontrwywiadu. Szpiedzy czy przyjaciele?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 01:19
- Jeśli chodzi o państwa zachodnie, to w czasie PRL-u nie wysyłano do Polski ludzi przypadkowych. Starano się tak wybierać dyplomatów, by jednocześnie się zabezpieczyć - mówi historyk, dr hab. Patryk Pleskot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odważnie przeciw komunizmowi. Wspomnienie Janusza Krupskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 16:00
- Janusz odważnie działał przeciwko komunizmowi i przeciwstawiał się tej ideologii. Podziwiałam go za to. Uważałam, że to coś bardzo ważnego, słusznego i sprawiedliwego. Bronił wartości ponadczasowych - mówiła Joanna Krupska, wdowa po Januszu Krupskim.
rozwiń zwiń