X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mirosław Chojecki: od zawsze byłem związany z opozycją

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 00:18
- W okresie PRL miałem poczucie, że jeśli nasze pokolenie nie spróbuje czegoś zrobić, to potem już nie będzie można tego zmienić - mówi opozycjonista Mirosław Chojecki.
Audio
  • Mirosław Chojecki opowiada o życiu na emigracji i działalności opozycyjnej (Białe Plamy/ Trójka)
Mirosław Chojecki, były opozycjonista
Mirosław Chojecki, były opozycjonistaFoto: Andrzej Szozda

Wydawca, imigrant, producent filmowy i opozycjonista. Urodzony w 1949 roku Mirosław Chojecki zajmował się różnymi rzeczami i nie można go przypisać tylko do jednej dziedziny. Po okresie emigracji wrócił do kraju.

Bohater audycji nie pamięta, w którym momencie rozpoczął działalność opozycyjną. Odkąd skończył 18 lat był zaangażowany w różne aktywności wspierające m.in. KOR. - Nie mam poczucia, że mnie w te okolice coś wciągnęło, bo byłem w nich zawsze. Z Antkiem Macierewiczem i Piotrem Naimskim jeździliśmy razem na rajdy harcerskie, Adama Michnika i Basię Toruńczyk poznałem po tym, gdy wyszli z więzienia pod koniec lat 60., a Jacek Kuroń to był mój sąsiad - opowiada.

Jak Mirosław Chojecki wspomina czasy upadku PRL? O tym i o kontekście owych wydarzeń więcej w nagraniu audycji.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu ninateka.pl.

***

Tytuł audycji: Białe Plamy
Prowadzi: Mirosław Biełaszko
Goście: Mirosław Chojecki (wydawca, imigrant, producent filmowy, opozycjonista), dr Jan Olaszek (historyk, Instytut Pamięci Narodowej)
Data emisji: 28.06.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/ei

Czytaj także

Geneza buntu w imperium. Jak powstał SKS w Krakowie?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 19:18
- Lata 70. to czas niszczący moralnie, bo nikt już nie wierzył w ideały stojące za PZPR, a wstępowano do partii dla kariery, przyjmując postawę konformizmu - opowiada prezes IPN dr Jarosław Szarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związek służb PRL z międzynarodowym terroryzmem

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 16:26
- Udało mi się znaleźć dowody, które obaliły tezę gen. Kiszczaka, jakoby międzynarodowi terroryści mieli tylko wypoczywać na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i że nikt z nimi wtedy nie współpracował - powiedział Przemysław Gasztold, autor ksiażki autor książki "Zabójcze układy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim byli pierwsi sekretarze PZPR?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 09:00
- Nie potrafię wskazać z czystym sumieniem czegoś takiego, co generał Jaruzelski zrobił między 1945 a 1989 rokiem w interesie Polski - przyznał prof. Jerzy Eisler, historyk.
rozwiń zwiń