X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie trzeba jechać na koniec świata, by pomagać

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 16:15
W audycji "Czas niezwykły" rozmawialiśmy o pomocy dla ludzi z najuboższych regionów świata.
Audio
  • Nie trzeba jechać na koniec świata, by pomagać (Czas niezwykły/Trójka)
W audycji o swoich sposobach pomagania opowiedzieli m.in. wolontariusze
W audycji o swoich sposobach pomagania opowiedzieli m.in. wolontariusze Foto: Salvatti.pl

Do studia przyszli goście z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti, która od lat prowadzi projekty wspierające takich ludzi. Między innymi w Ameryce Południowej, w Afryce ale też i w Europie np. na Ukrainie.

- Jesteśmy obecni przede wszystkim tam, gdzie pracują pallotyńscy misjonarze. Naszą pomoc angażujemy także w Gruzji czy Libanie, gdzie nie ma pallotynów - opowiada ksiądz Jerzy Limanówka - prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.

Rozmawialiśmy z wolontariuszami, którzy wyjechali do tych regionów aby osobiście pomagać. Było też o bardzo nietypowym zakończeniu takiego wolontariatu, z historią miłosną w tle. Namawialiśmy też Państwa do przyłączenia się do tej pomocy. Nie trzeba jechać na koniec świata a można dużo zdziałać.

Zajrzeliśmy do Amakuru - sklepu charytatywnego w Warszawie, sprzedającego produkty wytwarzane przez mieszkańców najbiedniejszych regionów świata - co pozwala im zarobić na życie. Cały zysk jest przekazywany również na pomoc dla nich.

Było także o kampanii społecznej "Oni też tworzą Polskę" - pokazującej, że osoby pochodzące z innego kraju, z innej kultury nie są naszymi wrogami.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Ksiądz Jerzy Limanówka (prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti), Dorota Zielińska (wolontariuszka)
Data emisji: 29.09.2016
Godzina emisji: 15.08

mp

Czytaj także

E-wolontariat pokonuje bariery czasu i przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 16:00
- E-wolontariusz to taka osoba, która za pomocą internetu pomaga innym: dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem - mówi Marzena Kacprowicz, koordynatorka platformy TuDu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kruszymy mury. Niepełnosprawni w pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 16:20
- My, osoby niepełnosprawne, chcemy też normalnie, aktywnie żyć - zawodowo i społecznie. Chcemy pracować, chcemy mieć własne rodziny i domy - mówi Aneta Olkowska, prezes Fundacji Normalna Przyszłość.
rozwiń zwiń