Nie trzeba jechać na koniec świata, by pomagać

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 16:15
W audycji "Czas niezwykły" rozmawialiśmy o pomocy dla ludzi z najuboższych regionów świata.
Audio
  • Nie trzeba jechać na koniec świata, by pomagać (Czas niezwykły/Trójka)
W audycji o swoich sposobach pomagania opowiedzieli m.in. wolontariusze
W audycji o swoich sposobach pomagania opowiedzieli m.in. wolontariusze Foto: Salvatti.pl

Do studia przyszli goście z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti, która od lat prowadzi projekty wspierające takich ludzi. Między innymi w Ameryce Południowej, w Afryce ale też i w Europie np. na Ukrainie.

- Jesteśmy obecni przede wszystkim tam, gdzie pracują pallotyńscy misjonarze. Naszą pomoc angażujemy także w Gruzji czy Libanie, gdzie nie ma pallotynów - opowiada ksiądz Jerzy Limanówka - prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.

Rozmawialiśmy z wolontariuszami, którzy wyjechali do tych regionów aby osobiście pomagać. Było też o bardzo nietypowym zakończeniu takiego wolontariatu, z historią miłosną w tle. Namawialiśmy też Państwa do przyłączenia się do tej pomocy. Nie trzeba jechać na koniec świata a można dużo zdziałać.

Zajrzeliśmy do Amakuru - sklepu charytatywnego w Warszawie, sprzedającego produkty wytwarzane przez mieszkańców najbiedniejszych regionów świata - co pozwala im zarobić na życie. Cały zysk jest przekazywany również na pomoc dla nich.

Było także o kampanii społecznej "Oni też tworzą Polskę" - pokazującej, że osoby pochodzące z innego kraju, z innej kultury nie są naszymi wrogami.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Ksiądz Jerzy Limanówka (prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti), Dorota Zielińska (wolontariuszka)
Data emisji: 29.09.2016
Godzina emisji: 15.08

mp

Czytaj także

E-wolontariat pokonuje bariery czasu i przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 16:00
- E-wolontariusz to taka osoba, która za pomocą internetu pomaga innym: dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem - mówi Marzena Kacprowicz, koordynatorka platformy TuDu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kruszymy mury. Niepełnosprawni w pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 16:20
- My, osoby niepełnosprawne, chcemy też normalnie, aktywnie żyć - zawodowo i społecznie. Chcemy pracować, chcemy mieć własne rodziny i domy - mówi Aneta Olkowska, prezes Fundacji Normalna Przyszłość.
rozwiń zwiń