Na co mogą liczyć niepełnosprawni kierowcy?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 13:00
- Postanowiliśmy stworzyć w Polsce platformę profesjonalnych usług motoryzacyjnych dla kierowców z różnymi dysfunkcjami. Dziś mogę powiedzieć, że się udało - mówi Krzysztof Marciniak - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom.
Audio
  • Na co mogą liczyć niepełnosprawni kierowcy? (Czas niezwykły/Trójka)
Oto jeden z przykładów przystosowania samochodu dla niepełnosprawnych kierowców - podnoszona ławeczka
Oto jeden z przykładów przystosowania samochodu dla niepełnosprawnych kierowców - podnoszona ławeczkaFoto: Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom

W audycji "Czas niezwykły" rozmawiamy o swobodzie przemieszczania się osób niepełnosprawnych i pomocy dla niepełnosprawnych kierowców. Wiele niepełnosprawnych ruchowo osób może bowiem bez większych przeszkód prowadzić samodzielnie samochów. Wystarczy tylko wyposażyć auto w specjalne urządzenia. Więcej mówimy w audycji.

Wspominamy też m.in. o nowatorskim programie Absolwent Driver na Politechnice Wrocławskiej, o ogólnopolskim programie szkoleń i o pomocy w zdobyciu odpowiednio przystosowanego samochodu dla osób niepełnosprawnych.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Krzysztof Marciniak (Prezes Zarządu SPINKI - Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom), Artur Paczkowski (kierownik pionu szkolenia kierowców z niepełnosprawnościami)
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 15.08

fbi/mp


Czytaj także

Jak pomóc ludziom z niepełnosprawnościami?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 21:25
Przez ostatnie dwa lata pomogli znaleźć pracę dla półtora tysiąca osób z niepełnosprawnościami. Fundacja Aktywizacja łamie stereotypowe myślenie i udowadnia, że osoby zmagające się z niepełnosprawnością są wartościowymi pracownikami.
rozwiń zwiń