Uwierzyć w siebie, zmienić życie na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 17:50
- W każdej osobie, z którą pracujemy, jest coś, co trzeba tylko uwolnić: jakiś talent, marzenie czy potrzeba zrealizowania się w określonej dziedzinie. I to staramy się robić - mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji im. doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej".
Audio
  • Uwierzyć w siebie, zmienić życie na lepsze (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

"Piękno jest w nas", "Rozwiń skrzydła", "Akademia życia" - to tylko kilka z projektów Fundacji "Podaj dalej" z Konina. Projektów wyjątkowych, pomagających uwierzyć w siebie i zmieniających na lepsze życie wielu osób z całej Polski. Pomagają one także osobom, które np. w wyniku wypadku straciły sprawność - odnaleźć się w tej nowej, niezwykle trudnej sytuacji życiowej.

Być może znają Państwo takie osoby, być może nawet u Państwa, za ścianą mieszka ktoś, kto mierzy się z takim wyzwaniem, kto myśli, że nic dobrego w życiu już go nie czeka. Tak nie musi być - czego dowodzą goście audycji.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której także - w ramach cyklu "Na wyciągnięcie ręki" - przestawiliśmy projekt "Widzieć inaczej". Osoby niewidome postanowiły udowodnić pracodawcom, że mogą być równie dobrymi pracownikami jak osoby widzące, ale także posiadają umiejętności, mogące danym firmom przynieść wymierne korzyści.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Zuzanna Janaszek-Maciaszek (prezes Fundacji im. doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej"), Marcin Olszewski (absolwent "Akademii życia")
Data emisji:
23.03.2017
Godzina emisji: 15.08

mk

Czytaj także

Jak pomagać niepełnosprawnym, żeby... nie szkodzić?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 20:06
- Żegnając się z niewidomymi kolegami mówiłam "do widzenia", "do zobaczenia", a potem zastanawiałam się, czy to właściwe. Ale co niby mielibyśmy mówić: "do pomacania" czy "do usłyszenia"?! Taka komunikacja jest zupełnie naturalna – mówi Małgorzata Szumowska, dyrektorka Niewidzialnej Wystawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni na rynku pracy, czyli satysfakcja i łzy wzruszenia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 17:46
Nabieramy pewności siebie, poznajemy nowych ludzi i czujemy się potrzebni - niepełnosprawni jednym tchem wymieniają szereg pozytywnych stron zatrudnienia. Znalezienie pracy jest zawsze trudnym zadaniem, ale w niektórych przypadkach pozwala na nowo uwierzyć w siebie i wywołuje łzy wzruszenia.
rozwiń zwiń