X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wspierać osoby w żałobie?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:15
Na to pytanie Elżbieta Korczyńska i jej goście szukali odpowiedzi w audycji "Czas niezwykły".
Audio
  • Jak wspierać osoby w żałobie? (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/iWorksphotography

Zaproszenie do studia przyjęła założycielka Fundacji "Nagle Sami" Olga Puncewicz. Fundację założyła po tragicznej śmierci swego męża – Piotra Morawskiego, himalaisty, który zginął podczas wyprawy na ośmiotysięcznik Dhaulagiri w 2009 roku. Olga została sama wraz z dwójką malutkich dzieci. Nagła strata, osamotnienie, brak zrozumienia i brak pomocy ze strony powołanych ku temu instytucji nasunęły jej pomysł założenia Fundacji, której celem jest przyjście z pomocą osobom znajdującym się w podobnej sytuacji życiowej.

W audycji usłyszeliśmy także psycholog Annę Sokołowską, która prowadzi wielu podopiecznych Fundacji, ale jest jednocześnie członkiem jej zarządu i nadzoruje pracę zespołu psychologów. Zapytaliśmy, jak działa i jaka jest misja Fundacji "Nagle Sami" oraz jak wspierać osoby w żałobie, po stracie bliskich.

W cyklu "Na wyciagnięcie ręki" mówiliśmy o ludziach z Zalesia Dolnego, którzy postanowili ocalić od zapomnienia i popadnięcia w ruinę dom "Zośki", czyli legendarnego Tadeusza Zawadzkiego, instruktora harcerskiego Szarych Szeregów, komendanta Grup Szturmowych Chorągwi Warszawskiej, jednego z bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Stworzyli oni Fundację "Dom Zośki". Myślą o powołaniu do życia miejsca spotkań z historią.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Olga Puncewicz, Anna Sokołowska (Fundacja "Nagle sami"), Urszula Goździewska (podopieczna Fundacji "Nagle sami")
Data emisji: 31.10.2017
Godzina emisji: 23.06

Czytaj także

Letni wolontariat, czyli jak pomóc innym i sobie samemu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 17:00
Wakacje to wyjątkowo dobry czas na wolontariat. Mamy liczne imprezy sportowe i kulturalne, ale także obozy, turnusy rehabilitacyjne. Bez wolontariuszy te imprezy i wydarzenia nie mogłyby się odbyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 11:22
W przeddzień Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego (6.10) opowiadaliśmy o Fundacji, która w szczególny sposób pomaga dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym z terenu całej Polski.
rozwiń zwiń