Sąsiedzka gwiazdka

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 00:00
Coraz więcej osób nie chce świąt spędzać wyłącznie w zamkniętym kręgu rodzinnym. Chcą otworzyć się na ludzi ze swojego otoczenia.
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Kamil Macniak/Shutterstock.com

Grupy sąsiadów organizują wspólne ubieranie choinki i kolędowanie. Dzielą się chlebem własnego wypieku i świątecznymi przysmakami. Przygotowują też różne atrakcje i niespodzianki, aby ten spędzony razem, świąteczny czas był wyjątkowy. W audycji przenieśliśmy się na taką sąsiedzką gwiazdkę. Z gośćmi audycji rozmawialiśmy też o emocjach, które towarzyszą takim spotkaniom, i o tym, jakie są efekty takiej sąsiedzkiej gwiazdki.

W cyklu "Na wyciągniecie ręki" mówiliśmy o kobietach siekierkowskich. Młoda dziewczyna, artystka i animatorka kultury, wysłuchała i nagrała rozmowy ze starszymi kobietami z jednego osiedla – warszawskich Siekierek. Odkryła nieznany kawałek historii miejsca, o którym często nie wiedzieli nawet najbliżsi tych kobiet. To opowieść o potrzebie wspólnej rozmowy i doceniania tego, co robią najbliżsi.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 26.12.2017
Godzina emisji: 23.08

ek/mk

Zobacz także

Czytaj także

Jak odnaleźć spokój i radość w okresie świątecznym?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 14:26
Wiele osób przed wigilijną kolacją zamiast cieszyć się ze spotkania z rodziną, zamartwia się, czy na pewno wszystko będzie dobrze, czy goście się nie spóźnią, czy nie okaże się, że zdarzy się jakaś przykrość, kłótnia.
rozwiń zwiń