Czym zajmuje się Fundacja Hippoland?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 00:00
Czym jest hipoterapia i dlaczego dla niektórych jest tak ważna? Czy osoby niepełnosprawne ruchowo i niewidome mogą uprawiać jeździectwo? 
Audio
  • Dobrodziejstwo hipoterapii (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Evgeniy pavlovski/Shutterstock.com

niewidomy 1200.jpg
Niepełnosprawni i sztuka

– Naszym głównym celem jest prowadzenie zajęć hipoterapii dla osób niepełnosprawnych. Nie tylko dla dzieci. Hipoterapia to metoda rehabilitacji, która ma na celu usprawnienie funkcji fizycznych, a także psychicznych. Wprowadzamy też parajeździectwo dla osób niepełnosprawnych – mówi prezes Fundacji Hippoland Jadwiga Maźnicka-Maciaszek. 

Skąd wzięła się nazwa fundacji? – Gdy powstawało stowarzyszenie, najbardziej czytelne było zbicie dwóch słów: hipika i Polska. Nasz znak graficzny przedstawia głowę konia wpisaną w kształt naszego kraju – wyjaśnia Adam Gwiazdowicz, wiceprezes Fundacji Hippoland.

Jakie jeszcze zajęcia prowadzone są w fundacji? Gdzie mieści się jej siedziba? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w także cykl "Na wyciągnięcie ręki" – tym razem o ludziach z pasją, ludziach czynu, mieszkańcach miejscowości Łęgajny, którzy w wyjątkowy sposób zadbali o swoje otoczenie. Jako Stowarzyszenie Przystanek Łęgajny oraz Stowarzyszenie Wędkarskie Jeziora Linowskiego przywrócili do życia zaśmiecone jezioro i stworzyli miejsce spotkań. Tworzą ścieżki edukacyjne, strefy z wyjątkową roślinnością i infrastrukturę wypoczynkową, także dla osób niepełnosprawnych. Powstało także "Arboretum  park narodzin" z drzewami dedykowanymi każdemu nowo narodzonemu mieszkańcowi.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Jadwiga Maźnicka-Maciaszek (prezes Fundacji Hippoland), Adam Gwiazdowicz  (wiceprezes Fundacji Hippoland), 
Data emisji: 23.07.2018
Godzina emisji: 23.08

kw/ml

Czytaj także

Jak ważny dla wychowania jest odpoczynek?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 00:00
Od 100 lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zbiera doświadczenia w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży "gorszych szans".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pękający lód obojętności, czyli Lodołamacze 2018

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 00:00
To konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie. Ma na celu przełamywanie barier w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym i szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.
rozwiń zwiń