X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym zajmuje się Fundacja Hippoland?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 00:00
Czym jest hipoterapia i dlaczego dla niektórych jest tak ważna? Czy osoby niepełnosprawne ruchowo i niewidome mogą uprawiać jeździectwo? 
Audio
  • Dobrodziejstwo hipoterapii (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Evgeniy pavlovski/Shutterstock.com

niewidomy 1200.jpg
Niepełnosprawni i sztuka

– Naszym głównym celem jest prowadzenie zajęć hipoterapii dla osób niepełnosprawnych. Nie tylko dla dzieci. Hipoterapia to metoda rehabilitacji, która ma na celu usprawnienie funkcji fizycznych, a także psychicznych. Wprowadzamy też parajeździectwo dla osób niepełnosprawnych – mówi prezes Fundacji Hippoland Jadwiga Maźnicka-Maciaszek. 

Skąd wzięła się nazwa fundacji? – Gdy powstawało stowarzyszenie, najbardziej czytelne było zbicie dwóch słów: hipika i Polska. Nasz znak graficzny przedstawia głowę konia wpisaną w kształt naszego kraju – wyjaśnia Adam Gwiazdowicz, wiceprezes Fundacji Hippoland.

Jakie jeszcze zajęcia prowadzone są w fundacji? Gdzie mieści się jej siedziba? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w także cykl "Na wyciągnięcie ręki" – tym razem o ludziach z pasją, ludziach czynu, mieszkańcach miejscowości Łęgajny, którzy w wyjątkowy sposób zadbali o swoje otoczenie. Jako Stowarzyszenie Przystanek Łęgajny oraz Stowarzyszenie Wędkarskie Jeziora Linowskiego przywrócili do życia zaśmiecone jezioro i stworzyli miejsce spotkań. Tworzą ścieżki edukacyjne, strefy z wyjątkową roślinnością i infrastrukturę wypoczynkową, także dla osób niepełnosprawnych. Powstało także "Arboretum  park narodzin" z drzewami dedykowanymi każdemu nowo narodzonemu mieszkańcowi.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Jadwiga Maźnicka-Maciaszek (prezes Fundacji Hippoland), Adam Gwiazdowicz  (wiceprezes Fundacji Hippoland), 
Data emisji: 23.07.2018
Godzina emisji: 23.08

kw/ml

Czytaj także

Jak ważny dla wychowania jest odpoczynek?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 00:00
Od 100 lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zbiera doświadczenia w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży "gorszych szans".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pękający lód obojętności, czyli Lodołamacze 2018

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 00:00
To konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie. Ma na celu przełamywanie barier w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym i szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.
rozwiń zwiń