Co wyróżnia projekt "Turystyka dla wszystkich"?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 00:30
W audycji o projekcie, a także o działalności w tej dziedzinie jednego z najstarszych w Polsce stowarzyszeń skupiających turystów i krajoznawców – PTTK.
Audio
  • Czym jest projekt "Turystyka dla wszystkich"? (Czas niezwykły/Trójka)
Schronisko PTTK nad Morskim Okiem
Schronisko PTTK nad Morskim OkiemFoto: gubernat/shutterstock.com

niewidomy 1200.jpg
Niepełnosprawni i sztuka

W tym roku Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze organizuje imprezy pod hasłem "Na szlakach niepodległości". PTTK zrzesza blisko 70 tysięcy członków. Działają oni w ponad 2,2 tysiącach kół i klubów PTTK, które tworzą Oddziały PTTK – terenowe jednostki posiadające osobowość prawną. Obecnie w Polsce działa 300 oddziałów PTTK. 

Bardzo ważnym dorobkiem towarzystwa są szlaki turystyczne, ich znakowanie i konserwacja. Przez najatrakcyjniejsze tereny w Polsce przebiega prawie 76 tys. kilometrów oznakowanych przez PTTK szlaków: pieszych nizinnych, górskich, rowerowych, narciarskich, konnych, wodnych i innych. Przez Polskę wiodą dalekobieżne (transeuropejskie) szlaki piesze i rowerowe, nad którymi merytoryczną opiekę i prawną również sprawuje PTTK. 

– Chcieliśmy zbadać dostępność infrastruktury turystycznej: obiektów noclegowych, gastronomicznych, ale również i szlaki czy inne atrakcje, które będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. Temu poświęcony był projekt "Turystyka dla wszystkich", który rozpoczęliśmy w 2006 roku – tłumaczy Jolanta Śledzińska, sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ds. Promocji i Kontaktów Zewnętrznych.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której również cykl "Na wyciągnięcie ręki". W nim o 7. edycji Kampanii "SM – walcz o siebie!" pod hasłem: "To Twój czas, Twoje życie!". 

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Gość: Jolanta Śledzińska (sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ds. Promocji i Kontaktów Zewnętrznych)
Data emisji: 6.08.2018
Godzina emisji: 23.07

kw

Czytaj także

Jak ważny dla wychowania jest odpoczynek?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 00:00
Od 100 lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zbiera doświadczenia w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży "gorszych szans".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pękający lód obojętności, czyli Lodołamacze 2018

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 00:00
To konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie. Ma na celu przełamywanie barier w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym i szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym zajmuje się Fundacja Hippoland?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 00:00
Czym jest hipoterapia i dlaczego dla niektórych jest tak ważna? Czy osoby niepełnosprawne ruchowo i niewidome mogą uprawiać jeździectwo? 
rozwiń zwiń