X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co wyróżnia projekt "Turystyka dla wszystkich"?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 00:30
W audycji o projekcie, a także o działalności w tej dziedzinie jednego z najstarszych w Polsce stowarzyszeń skupiających turystów i krajoznawców – PTTK.
Audio
  • Czym jest projekt "Turystyka dla wszystkich"? (Czas niezwykły/Trójka)
Schronisko PTTK nad Morskim Okiem
Schronisko PTTK nad Morskim OkiemFoto: gubernat/shutterstock.com

niewidomy 1200.jpg
Niepełnosprawni i sztuka

W tym roku Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze organizuje imprezy pod hasłem "Na szlakach niepodległości". PTTK zrzesza blisko 70 tysięcy członków. Działają oni w ponad 2,2 tysiącach kół i klubów PTTK, które tworzą Oddziały PTTK – terenowe jednostki posiadające osobowość prawną. Obecnie w Polsce działa 300 oddziałów PTTK. 

Bardzo ważnym dorobkiem towarzystwa są szlaki turystyczne, ich znakowanie i konserwacja. Przez najatrakcyjniejsze tereny w Polsce przebiega prawie 76 tys. kilometrów oznakowanych przez PTTK szlaków: pieszych nizinnych, górskich, rowerowych, narciarskich, konnych, wodnych i innych. Przez Polskę wiodą dalekobieżne (transeuropejskie) szlaki piesze i rowerowe, nad którymi merytoryczną opiekę i prawną również sprawuje PTTK. 

– Chcieliśmy zbadać dostępność infrastruktury turystycznej: obiektów noclegowych, gastronomicznych, ale również i szlaki czy inne atrakcje, które będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. Temu poświęcony był projekt "Turystyka dla wszystkich", który rozpoczęliśmy w 2006 roku – tłumaczy Jolanta Śledzińska, sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ds. Promocji i Kontaktów Zewnętrznych.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której również cykl "Na wyciągnięcie ręki". W nim o 7. edycji Kampanii "SM – walcz o siebie!" pod hasłem: "To Twój czas, Twoje życie!". 

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Gość: Jolanta Śledzińska (sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ds. Promocji i Kontaktów Zewnętrznych)
Data emisji: 6.08.2018
Godzina emisji: 23.07

kw

Czytaj także

Jak ważny dla wychowania jest odpoczynek?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 00:00
Od 100 lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zbiera doświadczenia w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży "gorszych szans".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pękający lód obojętności, czyli Lodołamacze 2018

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 00:00
To konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie. Ma na celu przełamywanie barier w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym i szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym zajmuje się Fundacja Hippoland?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 00:00
Czym jest hipoterapia i dlaczego dla niektórych jest tak ważna? Czy osoby niepełnosprawne ruchowo i niewidome mogą uprawiać jeździectwo? 
rozwiń zwiń