Samotność dokucza nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 00:00
W audycji porozmawialiśmy o akcji Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. Jej celem jest pomoc osobom starszym i samotnym, których nikt już nie odwiedza. 
Audio
  • Samotność dokucza nie tylko od święta (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Photographee.eu

Pomoc serce 1200.jpg
Projekty i działania Fundacji Łąka

– Bardzo często dostajemy sygnały o samotnych seniorach od osób, które mieszkają blisko takich ludzi. Najczęściej to młodzi zgłaszają do nas i reagują, abyśmy byli w stanie dotrzeć do takiego człowieka, który staje się naszym podopiecznym – mówi Elżbieta Ślązek ze Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. – Samotność boli starszych ludzi, tak jak fizyczne cierpienie – dodaje. 

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki"

  • Przyjrzęliśmy się sytuacji ludzi, którzy stanęli wobec diagnozy rzadkiej choroby genetycznej, która jeszcze 30 lat temu odbierała sprawność i życie. Dziś dzięki postępowi medycyny mogą żyć normalnie. Przewlekła choroba oprócz ograniczeń, stawia jednak przed nimi liczne wyzwania. Ich historie poznać można dzięki wystawie fotograficznej "Gaucher z krwi i kości", zorganizowanej z okazji października – miesiąca budowania świadomości o chorobie Gauchera.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Elżbieta Ślązek (Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich)
Data emisji: 29.10.2018
Godzina emisji: 23.08

kw

Czytaj także

"Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń", czyli książka o tym, jak smakować życie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 00:00
W październiku, miesiącu walki z tą chorobą, przedstawiamy wyjątkowy reportaż "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Piotra Pawłowskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 00:00
8 października zmarł Piotr Pawłowski, założyciel i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla niewidomych i słabowidzących

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 00:00
W audycji o wyjątkowych projektach fundacji "Szansa dla Niewidomych" i o tym, w jaki sposób pomaga i doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy.
rozwiń zwiń