SOS Wioski Dziecięce dla rodzin w potrzebie

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 23:59
Nowa kampania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce ma na celu pomaganie dzieciom objętym programem "SOS Rodzinie", czyli tym, które wychowują się w rodzinach biologicznych, stojących przed ryzykiem rozpadu i wykluczenia społecznego.
Audio
  • Działania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Dream79

Program zapewnia kompleksowe i długotrwałe wsparcie rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej (to są też np. dzieci wychowywane przez dziadków, którzy nie radzą sobie z nowymi technologiami i obecna sytuacja ich przerosła). Stowarzyszenie uruchamia na swojej stronie internetowej www.wioskisos.org kryzysowy "KontaktSOS", gdzie osoba w potrzebie będzie mogła uzyskać pomoc od ekspertów organizacji.

Temat ten poruszamy z Anną Choszcz-Sendrowską ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W audycji zaglądamy także do Placówki Dziennego Wsparcia "Jutrzenka" w Lublinie, prowadzonej przez to stowarzyszenie.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" – Fundacja Dr Clown startuje z wirtualną terapią śmiechem i uruchamia "Śmiechofon" umożliwiający dzieciom w szpitalach indywidualne spotkania online z Doktorami Clownami. Z powodu pandemii koronawirusa wizyty wolontariuszy Dr Clown w szpitalach zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce. Program terapii śmiechem jest realizowany na platformie internetowej, gdzie każdy rodzic od 1 czerwca może umówić swoje dziecko na takie spotkanie online.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Anna Choszcz-Sendrowska (Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce)
Data emisji: 8.06.2020 
Godzina emisji: 23.08

Czytaj także

To wielki test dla rodziców małych dzieci - praca zdalna w czasie epidemii

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 11:49
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym 12 marca zamknięto w Polsce szkoły i przedszkola. 4,58 mln uczniów szkół i 1,41 mln przedszkolaków pozostało w domach… z których zaczęli pracować zdalnie ich rodzice.
rozwiń zwiń