Fundacja Aktywizacja i pomoc w zdobyciu zatrudnienia

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 00:00
Fundacja Aktywizacja to organizacja, która powstała, by wspierać niepełnosprawnych matematyków i informatyków, a dziś jest liderem aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami na skalę ogólnopolską. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/VGstockstudio

Posłuchaj
50:37 2020_06_22 23_08_34_PR3_Czas_Niezwykly.mp3 Fundacja Aktywacja i jej działalność (Czas niezwykły/Trójka)

 

Od 2004 roku prowadzi największą pozarządową agencję zatrudnienia w Polsce. W latach 2013-2019 doprowadziła do zatrudnienia 3961 osób z niepełnosprawnością, dzięki współpracy z 2967 pracodawcami. Posiada oddziały i filie na terenie całego kraju. Pandemia koronawirusa nie przerwała jej działalności i nadal skutecznie pomaga osobom nawet ze złożonymi niepełnosprawnościami. Ważną gałęzią aktywności fundacji, która właśnie obchodzi 30-lecie istnienia, jest również działalność ekspercka. 

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" – kampania edukacyjna ratująca życie #odemnie. Jej celem jest propagowanie udzielania pierwszej pomocy, a dzięki temu zwiększenie przeżywalności osób poszkodowanych (również w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, na które codziennie w Polsce umiera 100 osób). Szczególnie w dobie pandemii koronawirusa udzielanie pierwszej pomocy może wiązać się z różnymi obawami. Twórcy kampanii przekonują, że można to robić bezpiecznie. 

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Sylwia Daniłowska (wiceprezeska zarządu Fundacji Aktywizacja, dyrektorka Pionu Badań i Rozwoju), Agnieszka Kłosowska (job crafterka z bydgoskiego oddziału Fundacji Aktywizacja), Przemysław Żydok (prezes zarządu Fundacji Aktywizacja), Michał Pyka (pomysłodawca kampanii #odemnie, ratownik medyczny, członek Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej), Jerzy Jaskuła (założyciel Fundacji Ratuj Życie, ratownik medyczny, wykładowca School of Medicine Uniwersytetu Jagiellońskiego), Kamila Mazur (instruktor pierwszej pomocy, ratownik medyczny oraz dyspozytor medyczny)
Data emisji: 22.06.2020 
Godzina emisji: 23.08

Czytaj także

Farma Dobrej Woli

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 23:59
– Nie chodziło nam o to, żeby stworzyć organizację dotyczącą konkretnego schorzenia, ale żeby nasze dzieci, które funkcjonują na podobnym poziomie, miały możliwość realizowania swoich potrzeb, marzeń, bycia szczęśliwymi. Jeżeli nie da się kogoś wyleczyć, trzeba uczynić go szczęśliwym – mówił w Trójce Jacek Zalewski, ojciec Kuby z niepełnosprawnością intelektualną, kawaler Orderu Uśmiechu oraz założyciel i szef Stowarzyszenia "Dobra Wola". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

SOS Wioski Dziecięce dla rodzin w potrzebie

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 23:59
Nowa kampania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce ma na celu pomaganie dzieciom objętym programem "SOS Rodzinie", czyli tym, które wychowują się w rodzinach biologicznych, stojących przed ryzykiem rozpadu i wykluczenia społecznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko "Rozwiń skrzydła"…

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 23:59
"Rozwiń skrzydła", "Mali odkrywcy", "Osada Janaszkowo" i "Arteterapia" – to wyjątkowe, ogólnopolskie projekty Fundacji im. doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej", adresowane do osób z niepełnosprawnościami, ale też do ich opiekunów, najbliższych i specjalistów, którzy je wspierają.
rozwiń zwiń